Jak se bezbolestně vypořádat ze závislostí na sladkém

27.07.2019

Znáte to, když na vás ze skříně pokukuje a smyslně se usmívá tabulka čokolády? Představujete si tu lahodnou chuť a vůni, pomalu vám začínají téct sliny koutky úst. Stojíte a přemýšlíte zda ji rozbalit a dát si alespoň kousíček, jen jednu řadu. Snažíte se odolat ale často marně, padne řada, dvě, půlka a nakonec ve vás zahučí celá. Těch pár minut blaha v ústech za chvilku vystřídá pocit provinění, kdy koukáte na své špíčky na břiše a nadáváte si, že jste ji zase snědli celou. Takhle asi nezhubnu, tak zítra už si nedám a dám si dietní den.

Před pár lety jsem byla posedlá sladkostmi, milovala jsem nejen čokoládu, ale i domácí buchtičky, řezy a dortíčky. Neměla jsem problém si odpustit oběd, jen abych si mohla dát něco sladkého, klidně jsem na sladkém přežila i celý den. Ano byla jsem slušný závislák a neuměla z toho kola pojídání sladkého a následných výčitek vystoupit.

Dnes je to se mnou už trochu jinak, sladké mám ráda stále ale již nejsem posedlá a nedělá mi problém žít bez čokolády ale dortík si ke kávě ráda občas dám, ale přežiju to i bez něj. Změna nastala zcela bez velkého přemáhání a řekla bych, že i bez mého snažení a mé zásluhy. Vlastně jsem si to jako by nic uvědomila, že už se tak sladkým necpu a ani na to nemám často chuť.

Jak jsem to udělala ?

Jednoduše, začala jsem pře pár lety pravidelně každý den užívat multivitamíny. Teď si říkáte, že to je slušná blbost a určitě to není možné. Protože nejsem doktor, tak vám asi nevysvětlím, jak je to možné ale je to tak. Tyto mulťáky FB Kids vážně snižují chuť na sladké a nejsou to žádné umělé náhražky vitamínu, ale skutečné vitamíny z přírodních zdrojů.

Bonusem pro mě je, že se mi zlepšily moje stavy klepání se a omdlévání, když jsem každé tři hodiny nesnědla, něco co obsahuje cukr. Také se mi celkem zdárně vyhýbají kolem létající nemoci a když už se nějaký bacil u mě usadí, tak si malinko zvýším dávku a dlouho tohoto vetřelce můj imunitní systém v těle netoleruje. Prostě si z nemocí lépe a rychleji poradí, takže za poslední 3 roky jsem marodila dohromady asi 10 dnů. To není vůbec špatné, co myslíte?

Pro všechny správné závisláky a závislačky, které jsou připravení se bezbolestně vzdát své sladké drogy, nebo se přesvědčit zda nekecám je ZDE odkaz na ony odvykací vitamínky. Pokud si přejete ještě potlačit pocit hladu, tak můžu doporučit jeden úžasný čajík, který tohle umí.  

Ale rozmyslete si to pořádně, jestli do odvykání opravdu chcete jít, přece jen zvyk je železná košile a váš mozek to jen tak nepochopí, že vaše tělo najednou už nekřičí po cukru. Bude to souboj ne s cukrem ale s myšlenkami na minulost, jak vám bylo chvilku blaze, když jste se zakousla do toho vašeho nejoblíbenějšího pamlsku. 

Přeji vám ať se boj s cukrem vydaří a můžete mi napsat jak vám to jde.