FB Kids

Beta-glukany ve FB Kids

Velice nadějné jsou výsledky u zhoubných nádorů. Beta glukan působí jednak přímo, jednak nepřímo.
Zvýšení imunity velmi účinně vyrovnává její deficit a na buňky působí přímo cytostaticky. Jako přírodní látka působí selektivně, tedy ničí jen nádorové buňky. 

Klinická studie provedená s recidivou zhoubného nádoru po operaci a ozařování prsu prokázala, že po aplikaci beta-glukanu docházelo k úplnému vyléčení. Studie na zvířatech s anaplastickým nádorem prokázala ve skupině léčené beta-glukanem až neuvěřitelných 80 % přežití vzhledem ke 100% úmrtnosti v neléčené skupině. 

Beta-glukan nachází své uplatnění i při léčení dlouhodobých nemocí, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, ale i vyšší věk s větší náchylností k infekčním chorobám.

Složky Factor Baze Kids mají výrazný vliv na:

 • zvýšení kvality a pevnosti kostí a zubů
 • podporu normálního vývoje dětí
 • doplňování minerálů aktivních sportovců
 • na podporu správné funkce štítné žlázy
 • účinná prevence osteoporózy
 • rovnovážnou srážlivost krve
 • zlepšení činnosti svalů
 • posílení srdeční činnosti
 • dělení a specializaci buněk
 • přesnou funkci nervových přenosů a trávicích systémů
 • posílení imunity
 • stabilizaci glykemie
 • udržování normální hladiny cholesterolu
 • podpoří přirozené odkyselení organismu
 • snížení zánětlivých pochodů v těle
 • dodání "materiálu" pro správné fungování stovkám procesů v těle
 • snížení přehnaných odpovědí organismu na podněty = je vhodný pro alergiky
 • na afty
 • na kinetózy (cestovní nevolnosti)
 • stres (klidní nervovou soustavu)
 • posílení ledviny, močový měchýř.
 • Zbavení se závislosti na sladkostech
 • Odvykání kouření
 • Zlepšení spánku...

Zkušenost od Petry K., Květnice u Prahy

Ve středu k ránu přišel můj 4 letý syn za mnou a byl nastydlý, měl teplotu - skoro 38°C, "nahuhlaný" nos a krk. Dala jsem 3 tablety Factor Base Kids, lžičku Emulips Forte, lžičku OK Alfy+ a "kapičky" z OK Gelu. Opakovali jsme 4x denně celou středu, popíjel k tomu šťávičku z OK Bety. Ve středu po 18.hodině byl fit a je!!! :o) DĚKUJI z celého srdce OKG za dokonalé pomocníky pro každou příležitost! Během pár hodin byla nemoc pryč a Marťa se těší na víkend!

Hodí se dětem, ale též stresovaným rodičům, prarodičům a manažerům...


Složky ve FB Kids jsou 100% přírodního původu. Jedná se o vysoce bioaktivní vápník a hořčík z mořských řas (Lithothamnion calcareum), extrakt ze šípku (Fructus cynosbati) a betaglukan z přírodních kvasnic. 

Factor Base Kids je jedním z mála produktů na evropském trhu, který obsahuje jako zdroj vápníku 100% přírodní multi-minerální komplex z červené řasy, která se vyskytuje pouze ve třech oblastech světa. 

Jednotlivé složky se vzájemně  doplňují, podporují a zvyšují svoji účinnost, působí v mimořádné synergii. Jako všechny produkty OKG je Factor Base Kids zcela bez chemické stabilizace.

 • Podporuje zdravý růst a vývoj dětí díky vyváženému růstovému komplexu živin - vitaminy B1, B2, B3, B5, B6, kyselina listová (B9), vitamíny C a D3, vápník, hořčík, zinek, měď, jod.
 • Díky unikátnímu vysoce bioaktivnímu vápníku z mořských řas je Factor Base Kids ideální pro podporu zdraví zubů, kostí a svalů nejen u dětí.
 • Obsahuje 72 stopových prvků, minerály, betaglukany, látky které nám v běžné stravě chybí.
 • Skvělý přípravek na posílení imunity. při bolestech v krku, virózách, chřipkách, aftech, ale i alergiích, při nevolnostech.
 • Pomáhá při osteoporóze i odvápnění kostí např. při menopauze, bolesti kloubů.
 • Diabetes-drží hladinu cukru v krvi.
 • Chronická únava.
 • Oslabená nervová soustava a psychika.
 • Práce u PC, mobily-chrání před zářením.
 • Sport - zvýšená zátěž na tělo. 
 • Provedené klinické studie prokázaly účinnost použitého mořského multiminerálního komplexu na zdraví kostí, pohybový aparát a zdraví trávicího systému. Prováděla se rozsáhlá škála klinických pokusů: u premenopauzálních žen, ohledně vlivu na hustotu kostí u postmenopauzálních žen. 

 • Bylo prokázáno, že poskytuje úlevu od symptomů osteoartritidy kolena, studie o zánětu potvrdila protizánětlivé účinky a studie o trávení sleduje účinnost v buňkách tlustého střeva, které reagují na vápník. 

Malé balení 60 ks

Rodinné balení 180 ks

Zkušenost od Tomášek K., Stará Boleslav

Malý 5 letý klučina, který má opožděný vývoj řeči - dyslálii s dysfázií a špatně se mu okysličuje mozeček, k tomu ještě je hyperaktivní. Je pod dohledem lékaře, který mu nasadil silné léky, ale bohužel se mu dělalo po nich zle a zvracel a stěžoval si na bolest hlavy. Maminka byla nucena léky vysadit. 

Chlapec začal užívat od 6/2012 Factor Base Kids (2x denně) a OK Omega-3 Complete (2x denně lžičku), OK Alfa+ (2x denně lžičku) a Emulips Forte. Jeho stav se po půl roce zlepšoval natolik, že si toho všimly i učitelky ve specializované logopedické školce zaměřené právě na výuku dětí s tímto postižením. 

Chlapec lépe spolupracuje, není tak nesoustředěný a dokonce byly první úspěchy toho, že řekl souvislou větu - sice ne tak, jako by ji řekl chlapec jeho věku, ale je tam obrovský pokrok kupředu !!!

Slovo lékaře

Je nutné dětem dodávat vitamíny a minerály ve formě doplňků stravy, nestačí jejich příjem běžnou stravou?

Vyváženost vitamínů a minerálů ve stravě je pro zdraví dětí nutná. Mnohdy nestačí pouhý přísun ovoce a zeleniny, je třeba dítěti vitamíny přidávat. 

Je nutné brát v potaz současné stravování dětí, kdy mnohým z nich chybí dostatečně pestrá strava se zastoupením všech prvků a vitamínů. Pokud děti dostávají pravidelně pestrou stravu*, postačí jim vitamíny a stopové prvky dodávat zejména v zimě a na jaře, kdy je nutný jejich zvýšený přísun.

To jsou období, kdy vitamíny ze stravy tělu nestačí. Děti ale, bohužel, většinou nemají v průběhu roku denně tak pestrou stravu, aby pokryla všechny požadavky. Proto je vhodné vitamíny a minerály dodávat, a to hlavně v zátěžových obdobích - zimním a jarním období, při nemoci a v době rekonvalescence, v obdobích s velkou zátěží a v období intenzivního růstu a dospívání.

Každé věkové období nese jiné nároky na potřebu živin, vitamínů a stopových prvků. Factor Base Kids v sobě obsahuje složku vitamínovou a složku stopových prvků - minerálů. Jejich množství ve Factor Base Kids je uzpůsobeno nárokům dětí ve věku od 3 do 6 let a dětí starších 6 let. (*Důležitým zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálních látek je ovoce a zelenina. Denní množství by se mělo pohybovat okolo 300 - 350 g v až pěti dávkách.)

Složení FB Kids

Fruktóza 434 mg,
vápník 123 mg (tj. 15 % RHP*),
hořčík 75 mg (20 % RHP),
vitamin C 60 mg (75 % RHP),
betaglukan 50 mg
niacin 16 mg (100 % RHP),
extrakt ze šípku 10 mg, 
beta-karoten 10 % 6 mg,
kyselina pantothenová 5 mg (83 % RHP),
zinek 4,3 mg (43 % RHP),
vitamin B2 (riboflavin) 1,4 mg (100 % RHP),
vitamin B6 (pyridoxin-hydrochlorid) 1,4 mg (100 % RHP),
vitamin B1 (thiamin-hydrochlorid) 1 mg (91 % RHP),
měď 0,4 mg (40 % RHP),
kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová) 100 μg (50 % RHP),
jód 53 μg (35 % RHP),
selen 30 μg (55 % RHP),
vitamin D3 (cholekalciferol) 4 μg (80 % RHP). 
přírodní aroma: jahoda, vanilka,sladidlo: steviol-glykosidy, 

Potahovací směs: hydroxypropylmethylcelulóza, aroma: jahoda, sladidlo: steviol-glykosidy. *RHP: referenční hodnota příjmu
Doporučené dávkování: Děti od 3 do 6 let 1 tableta za den. Děti od 6 let 2 tablety za den. Doporučuje se tablety rozžvýkat nebo nechat rozpustit v ústech, nejlépe během jídla nebo těsně po něm.

Zkušenost od Andrea H., Praha

Mé děti (3 a 7 let) byly často nemocné, ale už 3 měsíce užívají produkty OKG - Factor Base, OK Omega-3 Complete nebo OK Alfa+. Začaly chodit do školy a školky, kde je hodně dětí v tomhle čase nemocných, ale moje dětí se drží! Dokonce nechytly od tatínka angínu, což se dřív nestávalo. :-) A tatínkovi jsme teď nasadili taky OKG produkty, protože nevěřil, že fungují a já je užívám taky - na lepší trávení Emulips Forte. Děkuji, že existujete a budeme i nadále věrní OKG!

Zkušenost od Veronika S., Březůvky

Dcera bývala ve školce pořád nemocná - 1 až 2 týdny doma, pak třeba 3 týdny ve školce a zase doma. Měla velmi zvětšené nosní mandle, dokonce nám paní doktorka doporučila nechat je vytrhnout. Začala jsem dceři pravidelně dávat OK Alfu+ - a mandle se postupně zmenšily a čas, kdy byla ve školce, se o trochu protáhl. Minulý rok firma OKG na trh uvedla nový produkt Factor Base Kids a dcera ho začala užívat v září 2012, kdy nastoupila do 1. třídy. V září ještě byla asi týden nemocná, pak sem tam nachlazená a když po cca 3 měsících ve škole propukla epidemie, kdy se jedna ze škol opakovaně na pár dnů zavřela, epidemie se zde pořád točila, děti mívaly horečky, průjmy, zvracely, některé to potkalo i 2x během týdne či 14 dnů - naše dcera vše prostála bez problémů! Dokonce nastala i situace, že jezdila skoro celý týden sama školním autobusem, kterým z naší obce jezdí cca 8 dětí. Takže radost obrovská :-)! Pak v březnu jsme byly na 5 dnů u tchýně, která měla chřipku i s manželovou babičkou a obě "zalehly", ale dcera i my jsme vše prostály bez problémů :-)! Děkuji za OKG.

Zkušenost od Milada G., Orlová Lutyně

Můj starší vnuk dostal horečku. Odpoledne jsem mu dala 2 tbl. Factor Base Kids. V noci se zapotil tak, že jsem ráno měla mokré všechno - od polštáře až po matraci, ale on byl bez teploty a už ji nedostal. Začala se mu ale spouštět rýma, tak jsem rozředila OK Gel v trošce převařené vody a kapala mu do nosu asi 3x za den a rýmu už nedostal. Jsem vděčná za to, že výrobky tak pomáhají! Věřím na přírodní medicínu, protože ta nám nezanáší organismus žádným balastem.

Přečtěte si na blogu.