Význam betaglukanů ve FB Kids

30.11.2016

Bonbonky Factor Base Kids jsou žvýkací tablety s jahodovou příchutí, které obsahují 50 mg organismu prospěšných betaglukanů v 1 tabletě.

Betaglukany jsou čistě přírodní látky, které slouží k přirozené podpoře obranyschopnosti organismu, snižují hladinu cholesterolu a zvyšují vitalitu, což bylo dokázáno mnoha studiemi. 

Betaglukany obsažené ve Factor Base Kids jsou z přírodních kvasnic, tedy ze 100% bezpečného zdroje. Děti je proto mnohem lépe snášejí.

Betaglukany aktivizují buňky zajišťující obranyschopnost našeho organismu (makrofágy, mikrofágy, leukocyty a lymfocyty). Makrofágy jsou buňky, které jako první zajišťují obranné reakce, pohybují se všemi orgány a mají za úkol najít a zničit všechno, co je pro organismus cizí. 

Glukany stimulují makrofágy k maximální aktivitě, pomáhají při napadení organismu mikroorganismy, dodávají mu nezbytnou energii. Jestliže mají buňky dostatečně aktivní obranný systém, tak jsou životaschopnější a odolnější vůči infekcím.

Dostatečná hladina glukanů v organismu tedy:

  1.  výrazným způsobem posiluje imunitu urychluje přirozenou regeneraci buněk,
  2.  usnadňuje a zkracuje průběh nemocí a zpomaluje stárnutí, 
  3. podle některých studií by betaglukany mohly ovlivňovat regeneraci buněk jater a slinivky,
  4. podporuje klasickou nebo alternativní léčbu, 
  5. optimalizuje vstřebávání vitamínů,
  6. podporuje detoxikaci organismu, 
  • Osvědčují se také při onemocněních z nachlazení a při následné rekonvalescenci, při zvýšené teplotě, začínající rýmě a kašli.
  • Užívání glukanů je doporučené při stresu, depresích a zvýšené zátěži kladené na organismus - ať už nemocí nebo při zátěži způsobené psychickými problémy. 
  • Betaglukany také chrání náš organismus proti záření vydávanému elektronikou, mobilními telefony, počítači nebo televizory.

Betaglukany posílí organismus např. sportovců nebo vyčerpaných podnikatelů, vzpruží organismus i u těžce tělesně pracujících a pomohou jim při zvýšené únavě. 

Betaglukany napomáhají při potížích s pravidelným vyprazdňováním, pomalým metabolismem a pomáhají nemocným s hemoroidy i prostatickými potížemi. 

Pro svůj detoxikační účinek jsou vhodné také pro astmatiky a alergiky. Betaglukany příznivě ovlivňují hladinu cukru v krvi, jsou tedy vhodné jako doplněk pro diabetiky.