Přemůžu rakovinu zdravou stravou

31.08.2019

Denně jíst čerstvé ovoce a zeleninu, bylo pro mne holku z vesnice naprostá samozřejmost. Neznala jsem nemoci, typu alergie, astma, kožní problémy a téměř jsem nemarodila. A stejné to bylo i s mou rodinou.

To ve mě vyvolalo přesvědčení, že pokud do svého jídelníčku zařadím dost syrové stravy, stačí to k udržení zdraví a víc pro to dělat nemusím. V 18 ti letech jsem se přestěhovala do města. Trochu více smogu, ovoce a zelenina ze supermarketu a po pár letech mi tělo začalo oznamovat, že se mu něco nelíbí.

Ze začátku jen takové nenápadné signály, typu únava, špatné soustředění, horší nálada. Později zažívací potíže, slabost a občas jsem si omdlela. Nebylo mi ani 30 let, kdo by tomu věnoval pozornost?

Životní styl mě přesto dovedl k užívání různých přírodních doplňků, jako chlorela, ječmen, multivitamíny a podobné doplňky, které byly zrovna v módě a bylo jich všude plno a všichni zmasírovaní reklamou je baštily a doporučovaly.

Po 30. věku jsem si zkusila jaký to je se rozvést, pak nějaké šílené nové známosti, stres a v 36 letech jsem si vysloužila rakovinu. Začíná přituhovat, jím snad jen zeleninu, šťávy a doplňky ve velkém. Následuje operace a ozařování. Je mi příšerně zle, ale stále věřím, že zdravé jídlo mi pomůže a bude zase lépe.

Abych si to pojistila, občas jedu za nějakým léčitelem, či šamanem a také od nich jsem nakupuji další přírodní dobroty ke zdraví a poslušně užívám s domněnkou, že pro sebe dělám to nejlepší. Bylo to ale málo, objevily se další nádory. Zklamaná ze svého neúspěchu, jsem se pokorně svěřila opět do rukou lékařů.

Následovala druhá operace a jak jinak, než chemoterapie. Řekla jsem si, tak co, nějak to přežiju a potom se dám dohromady zase pomocí zdravé stravy. Měla jsem už bohaté zkušenosti, tak to bude brnkačka.

Chemoterapii jsem měla za sebou a půl roku po léčbě se nějak ne a ne zotavit. Žaludek odmítal jídlo, střeva netrávila a nijak se nehýbala, spánek 2- 3 hodiny, narušené nervy v nohách se nechtěli obnovit, bolesti vesele přetrvávali. Paměť si vzala dovolenou, nevzpomněla jsem si ani jak se peče buchta a tak jsem jen ležela a pozorovala, jak je to vše na h.... doplňte si.

Paní deprese se stala mou věrnou společnicí a šeptala mi do ouška ať se na takový život už vykašlu, že už mě nic lepšího nečeká. Jako z nebe ke mě tehdy přišlo OKG. Pravděpodobně na tom být zdravotně o malinko líp, poslala bych všechny i s OKG k čertu, ale vzhledem k mé zoufalosti, jsem jedla co mi bylo předepsáno, ale už bez víry a bez očekávání čehokoliv dobrého.

Po 3 týdnech jsem zažila šok. Když jsem si najednou uvědomila, že jsem vzhůru celý den a stále něco dělám. Zvládala jsem už téměř všechny činnosti co dřív, nákup dopoledne, uvařit, umýt nádobí, ruční práce, procházky, více jsem si pamatovala co mi kdo řekl a co mám udělat a v noci jsem spala 7 hodin. Byla jsem zase akční jako dříve.

Tohle byl pro mne moment, kdy si říkám AHA, tak tady je něco jinak. Prokoumala jsem co to vlastně jím a piji, kdo to dělá, jak a proč? Koukám na složení a porovnávám. Hm tak to je sakra rozdíl, účinné látky v OKG a doplňcích jiných firem, se snad ani porovnávat nedají.

Takto jsem opět změnila názor na bylinkové a přírodní produkty. Dnes už vím, že než něco odsoudím, je dobré si zjistit co ty přípravky obsahují, jaké množství a zda jsou vyrobeny tak, aby jen neprošli trávením, ale aby byli schopné se dostat do našeho těla k našim buňkám.

A také koukám na firmu co to vyrábí. Zda je to firma, která chce jen prodávat anebo je to firma jako OKG, která se vydala cestou kvality, její záměr, už 16 let, je vyrábět výrobky, které se nejen prodávají, (těch už je na trhu dost) ale takové, co lidem hlavně pomáhají ke zdraví.

Teď už je dobře, ale jsem poučená, že látky ve stravě opravdu stačí jen na přežití, ale k uzdravení a udržení zdraví, je potřeba dodat tělu výživných látek mnohem víc. Užívám bylinky stále, protože těm prima stavům vyčerpání a taky rakovině už nechci dát šanci.
A co vy? Věříte, že je vaše jídlo plnohodnotné a uchrání vás před nemocí, nebo se jen tak nenápadně mrknete na ty doplňky