Jak je možné, že byliny v pilulce jsou účinnější než bylinné čaje?

07.09.2017

Jak je možné, že zpracované bylinky v kapslích fungují lépe než samostatně užívané byliny a z nich připravené čaje a odvary?

Jak to, že se naše produkty mohou užívat dlouhodobě, klidně celý život, když užívání některých bylin se musí občas přerušit?

Říká se, že pouhé extrakty z bylin nejsou samostatně tak účinné jako celá bylina. Co je na tom pravdy?

I takovými otázkami jsem se zpočátku, kdy jsem ještě výrobkům nevěřila, zabývala. Předchozí zkušenosti, informace a spousta odborných článků mě naučila nedůvěřovat už nikomu, kdo prodává vitamíny a léčivé rostlinné produkty. To je asi přirozený a mnoho lidí to má stejně.

Nyní už znám odpovědi a proto se s vámi dělím o své nové poznatky a zkušenosti.

První věc, která mě přesvědčila o tom, že je mezi potravinovými doplňky a nabízenými vitamíny rozdíl, je moje osobní zkušenost. To co se mi stalo, nejde nijak obelhat ani okecat. Dostala jsem dle lékařů na onkologii, jednu z radikálních chemoterapií, kdo se vyzná klidně napíšu názvy - Adriamycin, cyklofosfamid (4dávky), docetaxel (4 dávky). Vedlejší a trvalé následky si každý může na internetu dohledat.

Půl roku po skončení léčby jsem byla stále upoutaná víceméně na lůžko. Začala jsem užívat FB NO (účinná látka oxid dusnatý) a Emulips Forte (bylinné extrakty z máty peprné, hořce žlutého, lékořice lysé). Za 3 týdny jsem už chodila i hodinu po městě. Bolesti stále byli ale zvedla jsem se z postele, najedla se, měla jsem energii na běžné domácí práce - úspěch. Další měsíce se to jen zlepšovalo. Někdo řekne, že to byla náhoda, že by se to zpravilo i samo. To pochybuji, když jiné ženy mají ty samé problémy ještě 3 roky po chemo. Moje lékařka si léčbou také prošla a problémy s otoky, žílami a klouby má stále. Mě tvrdila dle své zkušenosti, že si na ty bolesti časem zvyknu a klouby se mi už nespraví. Pěkná blbost, dnes nejen že chodím, ale dokonce tancuji.

V čem je tedy účinnost těchto produktů? Jsem laik, takže to popíšu velmi jednoduše, tak jak to chápu. Výrobky vyvíjí lidé, kteří svůj život zasvětily výzkumu léčivých složek bylin. Víme, že určitá chemická látka v rostlině vyvolává nějaké reakce v těle člověka. To je doložena mnoha studiemi a testy, také tisíci lety zkušeností našich předků. Takže někdy použijeme extrakt z bylin, tedy jen tu léčivou látku. Někdy použijeme celou bylinu, nebo plod. Záleží na tom o jakou bylinu jde.

Tam kde víme, že dlouhodobé užívání všech látek, které bylina obsahuje, z dlouhodobého hlediska může škodit, se vezmeme jen extrakty, které jsou pro tělo a jeho funkce potřebné a bezpečné k pravidelnému a dlouhodobému užívání. Tím můžeme také přesně zacílit na ty problémy které chceme aby výrobek odboural. Tyto exktrakty mají samozřejmě menší hmotnost i objem než celá rostlina, proto se do malé tablety nebo lahvičky vejde větší množství této léčivé látky a již může působit ne jen preventivně ale má již sílu na to uzdravovat a doplnit vyčerpané hladiny třeba vitamínů nebo minerálů v těle. Takto docílíme až 10 krát větší účinnosti, než konzumací čerstvé byliny.

Když si uděláte čaj, nevíte vůbec nic o tom kolik látek se vyluhovalo a kolik litrů tohoto čaje by jste měli vypít aby tělo začalo na látky reagovat. Za další málo kdo zná a ví, jaké byliny lze spolu kombinovat, kolik jich užívat, v jaké formě a jak dlouho. Příprava domácích odvarů a tinktur zabere také dost času a energie, která nemocným lidem často chybí a to je odradí od užívání.

Protože za vývojem těchto produktů nestojí nějaké báby kořenářky, ale odborníci, kteří mají prokoumanou každou složku rostlin které používají, máme jistotu, že to co jíme je bezpečné. Díky výrobě v laboratořích za použití moderních technologických postupů víme přesně kolik jaké přírodní látky je v každém gramu výrobku. Garance toho, že to v produktu skutečně je, zajišťuje notifikace na MZ České republiky.

Další plus je, že produkty jsou vyrobeny tak, aby se dostali až k buňce. Toto je dosaženo zase díky odborným znalostem o fungování lidského těla, lidí z laboratoře OKG. Díky české stravě má většina z nás problémy s trávením a vstřebáváním živin, takže pokud nemáme v pořádku zažívání, může se stát, že konzumací jiných doplňků stravy nedocílíme žádaného výsledku, protože náš trávicí systém je tak v háji, že je rád že vůbec je a z potraviny si vezme minimum a většina látek se vyčůrá. A i toto berou naši vývojáři v potaz, když dělají produkty pro moje i vaše zdraví. Tímto se liší produkty OKG od každého jiného produktu na trhu.

O tom, že výrobky fungují jsem se přesvědčila já, tisíce dalších a pokud i vy patříte mezi ty nevěřící, tak asi nejlepší způsob jak se přesvědčit je, si je vyzkoušet osobně. Protože sama vím, že není nic víc než osobní zkušenost, tu mi nikdo nevezme a nevyvrátí. Přeji všem otevřenou mysl, lásku v srdci a nenechte se okrást o svou možnost se uzdravit předsudky a starými špatnými zkušenostmi.