Fytoterapie

Fytoterapie

Fytoterapie

26.11.2018

Pojem "lidová medicína" (často pohrdavě používaný "ortodoxními" lékaři) rozhodně není synonymem humbuku, podvodu, šarlatánství a mastičkářství. Označuje znalosti použití bylin a přírodních léčiv, získávané a shromážděné mnoha generacemi po staletí. Jednou z funkcí moderní vědy musí být zachránit tento poklad lidové moudrosti, oprostit jej...

V oblasti prevence se úspěšně uplatňuje řada léčivých bylin, které lze užívat dlouhodobě bez nepříznivých vedlejších účinků. Fytoterapie má význam také pro rekonvalescenci a rehabilitaci. Léčivé byliny lze používat ještě během klinického léčení a následně pak v domácím léčení.

Je nezbytné definovat roli léčivých bylin v moderní medicíně. Nejsnazším způsobem je ohlédnout se zpět do minulosti, kdy nastaly podobné situace. Asi 1000 let před naším letopočtem Asclepios z Thessaly, jeden z největších lékařů starověku, o použití léčebných nástrojů napsal:

Jde o velmi bolestivé onemocnění, které může také spustit chemoterapie. Chci vám ukázat, jak svou nemoc můžete mírnit přírodní cestou - terapií vitálními látkami, a redukovat tak bolestivost.

Úkolem lékařů je poskytnout schválenou dostupnou léčbu, která je hrazena pojišťovnou. Léčba bohužel může zabít rakovinné buňky ale mimo to zabíjí i ty zdravé, tedy ničí všechny orgány a bez zdravých orgánů člověk nemůže existovat, tedy pomalu umírá. Zažila jsem to, tedy vím o čem mluvím.

Štítná žláza je "ochranným štítem" našeho organismu. Zasahuje do všech procesů v lidském těle. Produkuje hormony, které ovlivňují metabolismus cukrů, tuků, bílkovin, vývoj, růst, ale i centrální nervový i srdečně-cévní systém, kostní i svalovou hmotu, podílí se na tvorbě tepla, má vliv na hospodaření organismu s vodou a solí.

Většina odborné literatury přiznává, že stravovací návyky předcházejí vzniku celé řady onemocnění, zejména rakoviny a onemocnění srdce. Proto není divu, že použití vhodných potravin nebo potravinových doplňků přitahuje stále větší pozornost. Také pití zeleného čaje, jak prokázala epidemiologická pozorování a laboratorní studie, může mít vliv na...

Z výzkumů chronicky nemocných lidí funkční medicínou bylo zjištěno, že se nedostatek glutathionu vyskytuje téměř u všech velmi nemocných pacientů. Patří sem lidé s chronickým únavovým syndromem, srdeční chorobou, rakovinou, chronickými infekcemi, autoimunitním onemocněním, cukrovkou, autizmem, Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou,...