Fytoterapie

Fytoterapie

Fytoterapie

26.11.2018

Pojem "lidová medicína" (často pohrdavě používaný "ortodoxními" lékaři) rozhodně není synonymem humbuku, podvodu, šarlatánství a mastičkářství. Označuje znalosti použití bylin a přírodních léčiv, získávané a shromážděné mnoha generacemi po staletí. Jednou z funkcí moderní vědy musí být zachránit tento poklad lidové moudrosti, oprostit jej...

V oblasti prevence se úspěšně uplatňuje řada léčivých bylin, které lze užívat dlouhodobě bez nepříznivých vedlejších účinků. Fytoterapie má význam také pro rekonvalescenci a rehabilitaci. Léčivé byliny lze používat ještě během klinického léčení a následně pak v domácím léčení.

Je nezbytné definovat roli léčivých bylin v moderní medicíně. Nejsnazším způsobem je ohlédnout se zpět do minulosti, kdy nastaly podobné situace. Asi 1000 let před naším letopočtem Asclepios z Thessaly, jeden z největších lékařů starověku, o použití léčebných nástrojů napsal:

Kořen lékořice ("sladké dřevo") obsahuje látky zvané saponiny - zejména glycyrrhizin, glykosid liquiritin, silice, třísloviny flavonoidy a tzv. fytoncidy.

Máta Peprná

12.10.2018

Máta peprná patří rovněž mezi fytoterapeutika, která lidé používají po několik tisíciletí, její účinky byly známy již ve starověku v Řecku a Římě.

Hořec Žlutý

12.10.2018

Kořen hořce žlutého se pro své účinky používá již přibližně 3 tisíce let.
Obsahuje hořčiny, silice, třísloviny, pektiny, minerály a řadu dalších cenných látek.

Rostlina imunity. Andělika se používala již v 6. století př. n.l. především v Číně a Japonsku zejména při léčbě ženských onemocnění. Bývá proto označována jako ženský žen-šen. Andělika je obsažena v produktu FB AntiAge, extrakt 10:1.

Se odedávna využívá v čínské i tibetské národní medicíně. Například v Číně schizandra čínská slouží již po více jak 2 000 let jako sedativum a tonikum. Známý Li S'-čen ve svém lékopisu vydaném roku 1596 uvádí tento druh jako rostlinu "pěti chutí".
Je to silný Adaptogen. Extrakt 10 krát silnější než samotný plod je obsažen ve výrobku FB AntiAge....

Bylina objevena v Číně před 5 tisíci lety. Ve 2. st. před n.l. se rozšířilo její použití v tradiční čínské medicíně, kolem roku 1700 byly léčivé účinky kozince známy v Evropě. Z rostliny se k léčení používá kořen, v našem výrobku FB AntiAge, máme extrakt 10 krát silnější než samotný kořen.