PODPORA po onkologické léčbě

Tyto informace jsou pro každého onkologicky nemocného velmi důležité.

Onkologická léčba s sebou nese spoustu vedlejších nežádoucích účinků, které znepříjemňují a komplikují nemocným život. Málokdo ví, jak si účinně pomoci k urychlení zotavovacího procesu po ukončené léčbě.
Často jsou lidé dlouhé měsíce a roky vyčerpaní a trápí se ve svém oslabeném těle, s narušenými nervy a psychikou, mnohém déle, než je ve skutečnosti nutné! 

Prostředky pro obnovu tělesných a psychických problémů vyvolané onkologickou léčbou

Vzhledem k tomu, že chemoterapie je doprovázena množstvím vedlejších účinků a způsoby léčby rakoviny vážně ohrožují zdraví, proto je po protirakovinové léčbě nezbytné pomoci tělu při zotavení.

Výška leukocytů

Vzhledem k tomu, že chemoterapeutická léčba je doprovázena potlačením hemopoetických funkcí, je počet krevních buněk významně snížen, včetně leukocytů.

Všem pacientům, kteří podstoupili chemoterapeutickou léčbu, se vyvinula leukopenie, doprovázená kriticky nízkou mírou imunitního stavu. Proto je pro tyto pacienty nesmírně důležité normalizovat hladinu leukocytů.

Leukopenie je výrazné snížení počtu bílých krvinek a může přímo ovlivnit schopnost těla bojovat s infekcemi. Bílé krvinky jsou přítomny v krvi a pomáhají vyhnout se jakékoli infekci ovlivňující tělo. Se sníženým počtem bílých krvinek se riziko infekce zvyšuje 

Obvykle je hladina leukocytů asi 4 až 9 x 109 / l, nicméně po protirakovinové léčbě se sníží pětinásobně. Imunita je patologicky redukována a ve skutečnosti je nezbytná pro další opozici vůči maligním nádorovým procesům. K obnovení hladiny leukocytů jsou pacientům doporučovány doplňky stravy jako je FB AntiAge, FB Kids, OK Alfa.

Játra

Na jaterních strukturách v průběhu chemoterapeutické léčby je vážné zatížení, protože protinádorové léky ničí a zdravé struktury jater. Tělo shromažďuje toxiny, jejichž výdej je prováděn játry. K obnovení jater se pacientům doporučují doplňky, jako je: OK Tau, Emulips, Emulips Forte, FB Detox

Imunita

U všech pacientů vznikají v důsledku snížené imunity infekční procesy a patogenní stav získaný oportovanými mikroorganismy v těle. Vzhledem k tomu, že tělo je vystaveno obecným toxickým účinkům, vzniknou plísňové infekce.

Nedostatečná léčba a podpora imunity ve většině případů končí smrtí. Proto je tak důležitá podpora imunity pomocí přírodních léčiv, které více nezatěžují játra, ledviny, srdce jako běžné uměle vyrobené léky.

Vitamíny v onkologii

Po chemoterapii potřebuje tělo vitamíny. Nejlépe je přijímat z přírodních zdrojů, které buňky umí lépe absorbovat a využít ke své normální funkci, výživě a vylučování.

Vitamíny jako tokoferol (E), kyselina askorbová (vit. C), retinol (A) a vitamin D, tělo musí být obohaceno po chemoterapii. Velké dávky vitamínu E obsahuje Emulips

Můj příběh o nemoci a uzdravení.

Mám za sebou rakovinu prsu, hnedle dvakrát. Prošla jsem asi vším co klasická léčba nabízí (operace, ozařování, chemoterapie, hormonální léčba) a po dvou letech jsem téměř zemřela na vedlejší účinky chemoterapii, kdy mi selhávali orgány i imunitní systém.

Ocitla jsem se velmi blízko smrti a chtěla svůj život půl roku po léčbě vzdát. Psychicky na dně ze všech bolestí, hladovění, nespaní, návalů horka a zimnic, neschopnosti se postarat o sebe a syna.

Dnes jsem zdravá a plná energie, jediné co mi po léčbě zůstalo jsou děsivé vzpomínky a strach, že by se vše mohlo opakovat. Ráda bych aby můj příběh dodal ženám naději a víru v to, že přijdou zase krásné dny, okamžiky a že naše tělo má úžasný dar se zregenerovat když mu dáme co k tomu potřebuje.

Léčbu jsem ukončila v říjnu 2015, sedmi dávkami chemoterapie AC/T. Osmá dávka mi z ohledem na kritický zdravotní stav nebyla podána. 

Po této léčbě jsem měla následující problémy.

Celodenní únava, motání hlavy, zmatenost, nerozhodnost, ztráta paměti, neschopnost se soustředit, nespavost, podrážděnost, nervozita, deprese, úzkostné stavy. Neuropatie v rukou i nohou, nedokrvené končetiny a brnění, svalové bolesti, ztuhlé a bolestivé klouby. Trávicí a vylučovací problémy, křeče po jídle a nadýmání. Ztráta imunity, opakované záněty. Po hormonální léčbě, střídání zimnice a návalů horka, ztížené dýchání, slabost, stavy na omdlení. Ještě půl roku po léčbě jsem téměř celý den trávila v posteli, dokázala jsem být aktivní asi 2 hodiny denně a pak jsem odpadla únavou.

Opouštěla mě chuť do života i víra, že mi ještě někdy bude líp a budu moci zase žít jako dříve. 

Produkty OKG jsem začala užívat v dubnu 2016 a již po měsíci jsem si jakoby nic uvědomila, že už funguji skoro celý den a vše se rychle lepšilo. Produkty užívám denně stále, už v menší míře, jen pro udržení dobrého zdraví, hlavně kostí a kloubů, které nedostatkem estrogenu trpí a také psychiky.

Lékařka mi pár dní před tím než jsem začala jíst OKG doplňky psala do zprávy, že můj stav bude potřebovat dlouhodobou rekonvalescenci. Tato razantní změna mě přesvědčila o neuvěřitelné síle těchto přípravků a ani mě nenapadlo je přestat jíst, když mi už bylo dobře.

Krevní obraz po 4 měsících s OKG ukázal všechny hodnoty v normě. Musím říct, že po 5 měsících pravidelného užívání jsem se až na ranní a večerní ztuhlost kloubů, cítila zdravá a začínala tělo více a více fyzicky zatěžovat. S klidným svědomím můžu říct, že

produkty OKG mi zachránily život,

tím že mi výrazně zkrátily dobu rekonvalescence, vrátily chuť do života, posílily a uzdravily mnoho z toho, co mi chemoterapie zničila.
Jako kosti, klouby, svaly, nervy, paměť, ledviny, játra, žaludek, slinivku, střeva a zažívání, imunitu.

Moje vděčnost za tyto produkty a laskavé lidi z firmy OKG je skutečně nevyslovitelná. 

Zajímavé odkazy

 Vřele doporučuji pro posílení psychiky a získání vědomostí jak můžete svou mysl použít k tomu, aby buňky pracovaly pro vás a pro vaše uzdravení.


Životní příběhy lidí s nádorovým onemocněním

Sdílí svou osobní zkušenost s nemocí, klasickou léčbou i přírodní léčbou OKG

Monika Fialková - návrat rakoviny u babičky

Naší babičce 70 let, byla v lednu sdělena nekompromisní diagnóza - recidiva karcinomu prsu, nádor se plazil po svalech, cévách, šlachách od ramene směrem k páteři, druhé ložisko v hrudníku, metastázy v kostech.
Zcela jí ochrnula ruka. Měla obrovské bolesti, které dokázaly tlumit pouze vysoké dávky analgetik spolu s morfiovými náplastmi. Lékaři ji uložili do kolonky nevyléčitelných případů.

V únoru začala užívat FB NO, Alfu, Betu, Gamu, Tau, Kids. Postupně jsme také vyřadili ze stravy maso a cukr.

V červnu skončila s paliativní terapií, která jí opravdu nedělala dobře. Postupně také vyřadila ze stravy maso a cukr. Pila čerstvé zeleninové a ovocné šťávy. Tělo se krásně pročistilo a ona byla o 20kg lehčí.

Začala chodit na procházky, což dříve nebylo možné. Hrála si s vnučkami a pouštěla si hezké filmy - televizi nemáme, takže výběr byl na ní.

Na konci října 2017 přišel zlom. A to v souvislosti s produktemFactor Base Anti-Age, který mimo jiné skvělé účinky také zklidňuje psychiku. Ta negativní ztrápená žena mi po 3 týdnech užívání tohoto produktu řekla

" já si myslím, že se uzdravím!"

a aby toho nebylo málo zvedla o své vlastní vůli svou, do té doby zcela ochrnutou, levou ruku v rameni a lehce ji pokrčila v lokti.

O měsíc později se odhodlala přestat užívat analgetika a zjistila, že bolest se již nevrací. Neužívá vůbec žádné léky na bolest, ani na tlak, zkrátka vůbec žádné chemické preparáty.

V únoru 2018 kontrola a žádné nové ložisko ani metastázy. Babička se sama stará o zahrádku, peče chleba, uvaří, nakoupí. Celkově má spoustu energie. Navíc jsem zaznamenala posun v myšlení, už není tak pesimistická a negativní, jako tomu bylo dříve. Je obklopena láskou, a to je také velká terapie.

Je to dlouhá a poměrně nákladná cesta, kterou ušla, ale rozhodně to stálo za to. Kráčí po ní dál vstříc uzdravení - mimochodem původně nehybná ochrnutá paže je až po zápěstí funkční, dokonce na ní opět vyrostly svaly a pomalu se začíná ohýbat i palec.

Toto je pro mne největší důkaz toho, že produkty OKG skutečně fungují a vrací lidem radost ze života. Mám ho denně před očima a jsem za babičku moc vděčná "

Simona K., Čechtice  

Mám za sebou operaci a chemoterapie a nespočet rentgenů, sonografií, magnetické rezonance, tisíce odběrů a kontrol. Měla jsem po chemoterapiích vypálený celý žilní systém v pravé ruce, otoky rukou, nohou, špatné trávení a zažívání. Bolesti žaludku a špatné vyprazdňování. Brala jsem spoustu léků, které mají dost špatný vliv na celý můj oslabený organismus a imunitu. Začala jsem postupně užívat produkty OKG a postupně vysazovala všechny léky z onkologie. Dnes jsem naprosto bez léků !!! Beru 4 produkty denně. Když je doberu, nasadím ihned další a střídám je. Žilní systém se naprosto obnovil - což lékaři byli v šoku, na játrech není ani jedna jediná skvrnka, jídlo mi velice chutná, bolesti žádné nemám, vyprazdňování je naprosto v pořádku a vnitřní orgány podle všech vyšetření vypadají jako u naprosto zdravého člověka. Je to zázrak?? NE!! Jsou to úžasné přírodní produkty, za které budu celý život vděčná! Dnes patřím mezi naprosto zdravé lidi a jezdím pouze jednou za půl roku na kontrolu. Děkuji za produkty a děkuji za OKG!

Rakovina vaječníku

Terezka Kalinová, Kublov, Ústí nad Orlicí

Rok 2017 byl pro mne asi nejvíc zlomový. Na dětském táboře, kde jsem byla jako vedoucí, přišla obrovská únava a pozitivní těhotenský test. Následná návštěva lékaře mi změnila celý zbytek života a smyšlení. Miminko tam bylo, ale též i cosi na vaječníku.
Bylo jasné, ze se to musí řešit.
Po dalších vyšetřeni bylo téměř jisté, že mimi není v pořádku a to COSI roste.
Aby se zjistilo co to COSI je, jsem musela podstoupit zákrok (ukončeni těhotenství) a následný odběr malého kousku toho COSI. Nasledovalo mnoho dní kde vzorek putoval až do Holandska k odborníkům. Ty se našim lékařům vysmáli, jak je možné, že nepoznají rakovinu ...

Okamžitě krevní testy, onkologie - testy? ANO, ale onko? NIKDY!!!
Krev byla v pořádku, rakovina se ustálila na jednom miste. A já věděla, že se vše musí změnit ...
První dny - týdny jsem byla naštvaná, že jsem se ráno vzbudila. Prošla bolestí rovnou kontrakcím. V září 2017 vyšel nový produkt Factor base AntiAge, to byla moje spása, když už mi nepomůže s rakovinou, alespoň se nezblázním. V podstatě jsem užívala průběžně k AntiAge všechny produkty ... po měsíci jsem prozřela.

Došlo mi, proč ji mám, otevřela jsem mysl!

A to byl největší krok k uzdraveni. Celý život jsem se jí bála a tak přišla, abych věděla čeho se bojím. A tak jsem s ni začala mluvit a začala si ji vážit - byla mojí kamarádkou.
Přijala jsem ji a v tu chvíli díky mě mysli a OKG odešla. Bez chemoterapie bez lékařského zásahu ... v lednu jsem si pořídila kobylku, byla hned po dětech můj držák energie. Pomohly jsme jedna druhé ... její láska, oddanost a dokonalost, mne nenechala klesat na mysli. Byla můj optimismus ve chvílích další kontroly - přišly výsledky!
Já uvnitř sebe věděla, ze tam není, ale proc ta neustala únava . A tak jsem mela strach ...
NEGATIVNÍ !!! Nikde nic ... pouze potvrzený únavový syndrom, který byl očekáván.

Huraaaa já to dokázala, a jde to i bez chemoterapie!

Neměla jsem ale sebemenší chuť někomu něco říkat. O mě nemoci věděli pouze 4 lidi! + lékaři. O mém uzdraveni opět lékaři + 4 lidi.
Ty dny strachu byly pryč, naučila mne strašně moc a já jsem za tu společně strávenou dobu nesmírně vděčná.
Rok na to jsem přesně na den znovu otěhotněla. Holčička tu proste chtěla být s námi a tak přišla ve více vhodnou dobu.
OKG beru stále, momentálně ok omega 3 complete, Kids a Factor base .
Chodím do práce - baví mne .
Únava vzhledem k syndromu je až s podivem téměř nulová.

JAK SE ŘÍKÁ "VAŽ SI TOHO CO MÁŠ"

platí i o rakovině. Nikdy nepřijde jen tak, vždy je to převážně myšlenkou.
A díky myšlence a přírodě, zase odejde.

Leukémie

Dlouhé roky jsem měla leukémii. Byla jsem unavená, bez energie, bolesti a bez chuti do života. Měla jsem jít na chemoterapii a ozařování. To jsem odmítla s tím, že pokud mám umřít, tak s vlasama.

V červenci 2014 se moje sestra, (na fotce vpravo), dostala k výrobkům OKG. Díky ní jsem začala používat Emulips Forte, OK Alfa+, Factor Base a OK Omega 3 complete. Už po týdnu jsem se cítila mnohem lépe a energie se mi vracela. Po 5-ti týdnech jsem byla na kontrole a paní doktorka nevěřícně kroutila hlavou a nechápala, že mám krev v pořádku. Napsala mi kontrolu za půl roku. Postupně jsem přidávala i další výrobky a můj zdravotní stav se stále zlepšoval. Po třech měsících jsem se odvážila na cestu do Brna na setkání lidí z OKG.

V lednu 2016 jsem šla na kontrolu a opět paní doktorka tomu nemohla uvěřit, že je vše v pořádku. Diagnoza - Jste zdravá!

Za výrobky OKG jsem velmi vděčná. Navrátily mi zdraví a chuť do života. Zdeňka

Melanom 4. stupně na zádech v horní polovině těla.

Doktoři v Itálii žasli nad tím, že rakovina mu ze 70% vybublala nad povrch těla. Ptali se čím si tak hodně posílil imunitu, že tělo ji vytlačilo ven. V žádných uzlinách, nikde po těle jinde ji neměl. Rok ho sledovali. Podrobil se léčbě interferony - pro jistotu. Po roce ho propustili s tím, že je opravdu zdráv. Výrobky prostudovali a sledovali jeho stav s nimi a bez nich. Jednoznačně mu je doporučili. Poslední doporučení bylo aby si sehnal něco s argininem. Akorát přišel na trh výrobek FB NO. Fabio užívá celou řadu výrobků OKG. Fabio, Itálie, 34 let.

Začal ji znovu bavit život!

Mé sestře diagnostikovali začínající leukémii a po dobu 1 roku docházela na hematologii FN Motol, kde jí doporučili chemoterapii. Moje sestra ji odmítla a tím začala cesta hledání pomoci z jiného zdroje. Hledaly jsme mezi bylinkami a objevily OKG a p. Šteinera, který nám osvětlil smysl a cestu pomoci. Sestra začala před 5 týdny užívat OK Alfu+ a Emulips Forte a už po 1 týdnu se začala cítit mnohem lépe, přestala stálá únava - sama to popisovala "... jako by mi někdo vléval do žil nový život" a začala se měnit před očima - začal ji bavit život! Po 5 týdnech užívání byly výsledky krve natolik dobré, že jde na kontrolu až za 1/2 roku, po kyselině močové ani stopy - jen lékařka kroutila hlavou - "Jak je to možné?! A bez chemoterapie??". Jsem moc vděčna za pomoc, které se mé sestře dostalo!
Iva M., Praha

Předrakovinový stav děložního čípku

Moje kamarádka přišla vyděšená z kontroly u gynekoložky. Mám předrakovinový stav děložního čípku. Dostala prášky. Stav se nezlepšoval. Doktorka ji řekla, že ji musí vzít dělohu. To jí vyděsilo a řekla doktorce, že chce mít ještě druhé dítě. Paní doktorka ji striktně řekla, že s tím ať už nepočítá. Byla nešťastná a přišla se poradit, co by s tím mohla udělat, že nechce aby ji brali dělohu. Začala používat OK Tau, Emulips Forte, Drink a vnitřně do dělohy OK Gel. Dneska má již roční holčičku Amálku. A je zdravá.


Adéla Roubíčková: Ano, je to tak😉. Těšíme se již více jak rok a půl z našeho nejkrásnějšího daru, jménem Amélie...Amálka...Když mi před více jak čtyřmi lety řekla doktorka po preventivním vyšetření (cytologie), že je špatný nález a diagnostikovala mi předrakovinové stadium děložního čípku, byla jsem vyděšená....šla jsem na operativní zákrok (konizace) seříznutí napadené tkáně. Ale celý rok po operaci se nic nelepšilo, stále špatné výsledky, šla jsem po roce na rekonizaci, ale to jsem již brala výrobky okg a doktorka mi spíše doporučovala v mých 35 letech odebráním dělohy. Měla jsem již jednu dceru, ale toužila jsem ještě po miminku a to byl pro mě šok. Výrobky jsem brala půl roku ve zvýšené dávce a několikrát denně do pochvy mazala OK gel. Máme zdravou holčičku Amálku a já každého půl roku chodím na kontroly a vše je v pořádku. Díky OKG a mé přítelkyni Aničce Mikezové.

Diagnoza - rakovina prostaty PSA 47 - nelze operovat

Můj blízký v rodině přišel minulý rok (v 5/2012) s touto diagnozou. Okamžitě začal užívat Factor Base, Factor Base Kids, OK Tau+, OK Omegu-3 Complete, Emulips, OK Alfa+ a Emulips Slim Drink. V červnu nastoupil na ozařování, při tom výrobky bral dál, jen občas vynechával oleje. V srpnu byl znát první úspěch, že v noci spal a nemusel neustále na WC. Po ukončení ozařování v 12/2012 užíval všechny produkty i nadále. Začal přibírat na váze a celkově se mu zlepšil jeho zdravotní stav. V 3/ 2013 byl na kontrole a PSA bylo 0, výsledky absolutně v pořádku. Další kontrola 6/2013 - výsledky PSA 0 - v pořádku, poslední kontrola 26.8.2013 - pan doktor byl nadšený - výsledky v pořádku, PSA 0. Díky výrobkům OKG překonal to nejtěžší, co ho v životě potkalo!
Anna M., Liberec

Netušila jsem,jak moc mi Emulips pomůže

Před čtyřmi měsíci jsem začala užívat EMULIPS. Prodělala jsem rakovinu měla jsem vysoké jaterní testy, zvýšený krevní cukr, nadváhu, cholesterol 9,8 a neustále jsem byla unavená. Neměla jsem tušení, jak moc mi Emulips pomůže. Ale jsem vděčná, že jsem neváhala a vyzkoušela. Moc děkuji OKG za tak skvělý produkt, díky kterému se mně veškeré hodnoty během 4 měsíců upravily. Jaterní testy jsou v pořádku, cukr také a cholesterol klesl z 9,8 na 7,2. A navíc jsem ještě zhubla neuvěřitelných 9 kg a chodím pravidelně na toaletu, což dříve bylo nemožné. Únava už nevím, co je - mám energie na rozdávání! A to vše díky Emulipsu. Moc Vám děkuji.

Eva D., Semily

Dnes jsem zdravý člověk ...

Do r. 2000 jsem nepřemýšlela o tom, že bych měla dbát na prevenci - vždyť nejsem vůbec nemocná. V září r. 2000 se mi změnil život - rakovina - ledvina nefunkční, nádor vrostlý do slinivky. Já to nevzdala! V r. 2004 jsem začala používat doplňky stravy OKG. Dnes neberu žádné léky a jsem v naprostém pořádku - na onkologii chodím jen jednou za rok. Cítím se skvěle a plná energie!

Dana K. L., Brno

Knihy a odborná literatura

Ve spolupráci s Mgr. Cmurovou mám oprávnění na prodej níže uvedených knih a vhodných olejů, z výroby pana Blaška. Oleje díky velmi šetrnému lisování jsou vhodné a doporučené pro olejovo-bílkovinovou stravu. 

Velká kuchařka a učebnice olejovo-bílkovinové stravy

Autor: Lothar Hirneise

Cena: 390 kč

Počet stran: 344 

Poprvé v českém jazyce. Autor je v celém světě uznávaný odborník na olejovo-bílkovinovou stravu Dr. Johanny Budwig, světoznámé německé vědkyně sedmkrát nominované na Nobelovu cenu za úspěchy při léčbě rakoviny, a na alternativní způsoby léčby rakoviny. Dozvíte se, jak vznikla olejovo-bílkovinová strava a na jakém principu je založena. Je zde podrobně popsán celý systém této stravy a zodpovězeny nejčastější otázky. V další části knihy naleznete přesný recept na olejovo-tvarohový krém, linomel a oleolux, které tvoří základ olejovo-bílkovinové stravy, a velké množství originálních receptů s více než třemi sty barevnými fotografiemi. Olejovo-bílkovinová strava je také výbornou prevencí proti civilizačním chorobám, např. proti diabetu, kardiovaskulárním nemocem, astmatu, artróze či depresím. V poslední části knihy Lothar Hirneise vysvětluje pojem kauzanetika, rozebírá onemocnění rakovinou z jiného úhlu, než je běžné, a hlavně popisuje, jakých vynikajících výsledků s olejovo-bílkovinovou stravou je dosahováno v jeho 3E-centru (školicí centrum v Buochu, SRN).

Origální recept na snídaňové müsli z tvarohu a lněného oleje:

2 lžíce linomelu
3 lžíce lněného oleje (bio, za studena lisovaný)
2 lžíce mléka (čerstvé nebo pasterované)
100 g tvarohu (bio, odtučněný, max. 1 % tuku)
1 čajová lžička medu

chuťová přísada (různé druhy čerstvého ovoce, vanilka, skořice, citronová šťáva)

Do malé misky dejte 2 lžíce linomelu, na něj syrové rozkrájené ovoce podle roční doby. Pak následujícím způsobem připravte tvarohovo-lněný krém: Do mixéru dejte lněný olej, mléko a med, mixujte a přidávejte po malých částech tvaroh. Mixujte tak dlouho, dokud není hmota homogenní, potom přidejte chuťovou přísadu. Ta se může denně obměňovat: např. vanilka, skořice nebo ovoce, jako je banán s citronem či pomerančovou šťávou nebo jahody, maliny či ostružiny.

(Linomel si každé ráno připravíme sami: v mlýnku na kávu našrotujeme na hrubo 6 kávových lžiček lněných semínek a smícháme s 1 lžičkou medu tak, aby vznikla hustá pasta. Množství odpovídá přibližně 2 pol. lžícím.)

Pozor!

Vyskytly se bohužel případy, kdy si někdo koupí knihu o olejovo-bílkovinové stravě a po jejím přečtení pořádá na toto téma přednášky. Považuji to za velice nezodpovědné, protože aby člověk pronikl do celé problematiky a pochopil souvislosti, musí absolvovat studium u pana Lothara Hirneiseho. Zájemci o olejovo-bílkovinovou stravu, buďte prosím opatrní a vždy po přednášejícím vyžadujte diplom o úspěšném absolvování studia. Jinak se může stát, že informace které dostanete nebudou správné a ublíží nejen vám, ale i pověsti olejovo-bílkovinové stravy a paní Dr. Budwig. Kompletní seznam poradců v celé Evropě najdete na www.ganzheitliche-krebsberatung.de

Co se týče knih:

Žádná část publikace nesmí být rozmnožována, uložena v rešeršním systému nebo dále předávána, a to v jakékoli formě, jakýmkoli způsobem, elektronicky, mechanicky, kopírováním, nahráváním apod. bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, tedy firmy Nempe, s.r.o.. Osoba, která by učinila jakékoli neoprávněné kroky v souvislosti s touto publikací, může být vystavena trestnímu stíhání a vymáhání náhrady za způsobenou újmu.