MigrenOut

Zdravotní tvrzení týkající se těchto léčivých rostlin ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold):

Kopretina Řimbaba 

Analgetika (migréna). Uvolnění při menstruačním cyklu. Metabolismus glukózy. Relaxace. Antioxidant.
Normální funkce oběhové soustavy. Menopauzální komfort. 

Řimbaba usnadňuje průběh menstruačního cyklu a nástupu menopauzy. Tlumí nepříjemné průvodní projevy těchto fyziologických procesů v ženském organismu a přispívá tím k udržování dobrého psychického stavu. Pomáhá udržovat normální produkci hormonů. Řimbaba pomáhá znovu nabýt dobrý mentální i fyzický stav. 

Zázvor

Působí blahodárně na cévy a srdce, dodává energii a vitalitu, podporuje odolnost proti únavě. Zázvor tlumí nevolnosti, brání zvracení během cestování letadlem či automobilem. Zázvor podporuje imunitní systém, působí jako účinný antioxidant. Příznivě působí na stav a funkci dýchacího traktu. Pomáhá udržovat optimální aktivitu imunitního systému v dýchacím traktu, podporuje sekreci jeho sliznic, ulehčuje dýchání. Zázvor stimuluje trávení, pomáhá udržovat správnou funkci trávicího traktu. Přispívá k udržování normální hladiny krevního cukru.

Vrba bílá

Normální stav kloubů a svalů. Osvěžení těla. Hormonální rovnováha. Vrba pomáhá udržovat mentální i fyzický komfort, přispívá k udržování dobrého stavu a správné funkce kloubů. Obsahuje salicin, snižuje horečku a zmírňuje revmatické bolesti.  Droga snižuje dráždivost nervové soustavy a tím je vhodná při neurastenii a lehčích psychických problémech. 

Pivoňka lékařská

Silně působící léčivá rostlina. Obsahuje antokyany a třísloviny. Používáme ji při křečích hladkého svalstva (spasmolytikum). Zpomaluje střevní peristaltiku, napětí hladkého svalstva a mírní zde i bolest


Materiál na této stránce byl převzat z webu společnosti O.K.G., s.r.o