Život buňky, život člověka

27.10.2018

Buňka je základní, stavební a funkční jednotka živých organismů. Vyšší organismy, jako jsme my sami, jsou společenstvími buněk odvozených růstem a dělením od jedné základní buňky. Spojováním jednotlivých buněk vznikají tkáně, spojováním tkání pak orgány, orgánové systémy a nakonec celý organismus.

Vitaminy a minerály si můžeme snadno definovat jako látky, které jsou různým způsobem potřebné pro správný chod řady dějů v těle.

Nadšenec cyklistiky by bílkoviny, tuky a cukry přirovnal ke svému bicyklu, na kterém se krásně jede, pokud máte namazaný řetěz a dostatečně nahuštěná kola. Stejně tak nedostatek nějakého vitaminu či minerálu může způsobit tělu zhoršení až znemožnění jízdy životem.

Vitamíny a minerály které buňka potřebuje k životu

Vitaminy: vit. A, vit. D, vit. E, vit. K, vit. B1, vit. B2, vit. B3, vit. B5, vit. B6, kyselina listová, vit. B12, vit. H, biotin, vit. C, polynenasycené mastné kyseliny, antioxidanty.

Minerály: sodík, Na+, draslík, K+, vápník, Ca2+, hořčík, Mg2+, železo, Fe2+/3+, zinek, Zn2+, měď, Cu2+, jód, I-, fosfor, P, selen, Se

Všechny tyto látky se nachází v bylinách, pro naše tělo tedy maximálně využitelné.


Rozložení a pálení živin na energii

Rozklad živin v těle si vysvětlíme na poctivých kamnech na dřevo.

Dřevo je podobného složení jako naše potrava. Když hodíme špalek do kamen, bude dřevo hořet. Chemicky se bude měnit na CO2, vodu, popel, a tento děj bude doprovázen vznikem tepla, tedy energie, která bude ohřívat okolí a utvářet útulný domov.

V našem těle je situace obdobná, jen energii (teplo) vznikající při rozkladu živin dokáží buňky uchovávat v molekulách a v případě potřeby efektivně poskytnout.

Spalování živin v našich buňkách (vzniká více energie a tepla) zvyšují hormony štítné žlázy (zvyšují počet mitochondrií v buňce). Pro správné spalování živin je také potřeba hořčík, měď, jód, vit. B1, vit. B2, vit. B3, vit. B5, vit. B6, vit. B12, vit. H, biotin.

Shromažďování a ukládání živin v těle

Na živiny jsme se dívali především pohledem rozložit na malé části a spálit na energii. Ale takovým způsobem bychom se spálili na energii celí. Nemalou část přijatých a na malé kousky rozložených živin tělo použije na výstavbu vlastních tkání.

Přijaté cukry se spojí do dlouhého řetězce jménem glykogen, který slouží jako rychlá zásoba energie pro svaly (pokud se například rozhodneme stihnout ranní autobus). Mastné kyseliny se zpět mohou přeměnit na tuky a potichounku se nám ukládat do charakteristických partií, chránit nás před chladem, nebo sloužit jako zásoba na časy nouze a nadměrné fyzické aktivity.

Aminokyseliny fungují jako stavební materiál pro nespočet bílkovin v našem těle (svaly, hormony, enzymy, transportní molekuly, receptory). Pro syntézu, shromažďování látek tělo potřebuje vit. B1, vit. B5.

Nemoci metabolické a civilizační

Nadváha, obezita, překyselení organizmu, osteoporóza, podvýživa, cukrovka, volné radikály, nádory, vysoký cholesterol, dna, pakostnice,cystická fibróza, vysoký tlak, alergie, deprese, gastroenteritida, migrény a mnoho dalšího lze ovlivnit správnou buněčnou výživou.

Když pochopíme jak fungují buňky, co potřebují ke svému životu, tak pochopíme jak důležitá je výživa, kterou buňkám poskytujeme. Produkty OKG obsahují všechny vitamíny a minerály výše popsané, vše v biologicky aktivní formě, které dodávají buňkám potřebný materiál ke správné funkci, dýchání i množení. Jakmile dojde ke správné funkci buněk, dochází k uzdravení orgánů a celého těla. Všechny produkty působí přímo v buňce a tím je zajištěna jejich maximální účinnost.

Dopřejte svým buňkám co potřebují a brzy ucítíte jak se změní vaše energie a kvalita celého vašeho života.

Chci si prohlédnout produkty OKG.