Vliv ledvin na sexuální život

02.06.2017

Číňané považují za mimořádně důležité, abychom dbali na své ledviny, na orgán, který ukrytý hluboko v našem těle hromadí naše jing. Jing určuje naši konstituci a řídí náš vývoj, především v ranějších fázích života. Také tvrdí, že jing lze těžko znovu naplnit, když je jednou vyčerpané. Jing je nazýváno také jako "kořen života", protože je pramenem rozmnožování, vývoje a zrání. Případy sterility a impotence nebo pomalý sexuální vývoj jsou problémy ledvin. Ledviny hromadí rozmnožovací energii a z velkého dílu určují, jak dlouho budeme žít a jaká je naše vitalita.

Celková sexuální energie pochází z ledvin, odtud může pramenit každá dysfunkce v oblasti sexuality (jako třeba impotence, frigidita nebo sterilita). Předčasné stárnutí, letargie, nedostatek vnímavosti, nejasné chování a bolesti ve spodní části zad vypovídají rovněž o nedostatku životně důležitého jing. Celé tělo se všemi svými orgány potřebuje tuto krajně drahocennou, zděděnou podstatu, aby prospívalo a přežilo.

V čínské medicíně se věří, že ledviny a nadledviny jsou ve hře, když jde o to vyrábět tělesné teplo, zvyšovat úroveň energie, zintenzivňovat sexuální chuť a zcela všeobecně zprostředkovávat sílu.

Dlouhé hodiny trvající práce nebo studium může ledviny oslabit a působit negativně i na slezinu. Tělo nelže a působení tabáku, alkoholu, nedostatek pohybu a chvat při jídle vás nakonec dohoní a poškodí vaše zdraví!

Jak už jsem zmínila, jsou ledviny v úzkém vztahu se sexuálním chováním. Příliš mnoho sexuality a častá těhotenství mohou tělo oslabit a vyčerpat energii ledvin, což vede ke snížení vitality. Číňané považují přílišnou sexuální činnost za příčinu nemocí.

K normálnímu a šťastnému sexuálnímu životu přispívají i játra a srdce. Protože je srdce spojeno s ledvinami, musí se oba orgány vzájemně podporovat a vyživovat. Stejně jako může slabost ledvin oslabit srdce, může slabost srdce, která spočívá na zármutku a neklidu, poškodit ledviny a způsobit impotenci nebo neschopnost orgasmu. Játra jsou zase zodpovědná za pravidelný tok krve a energie čchi, především ve spodní části těla. Když zde dojde ke stagnaci, může to ovlivnit náš sexuální život a rovněž vést k neschopnosti orgasmu nebo impotenci.

Podstata našich ledvin se vyčerpává i procesem stárnutí. Rozšířené symptomy stáří, jako třeba problémy se sluchem, lámavé kosti a slabost paměti vyplývají z ubývání podstaty ledvin.

Chuť prvku voda ( ledviny a močový měchýř) je slaná, proto jsou malá množství přírodně solených potravin léčivá. Náruživá touha po soli nebo odpor k ní však naproti tomu znamená, že bychom měli dbát na zdraví ledvin. Slaná chuť vstupuje do ledvin a může je buď vyživovat a podporovat, pokud se tak děje v malých množstvích, nebo zhoršit nerovnováhu prvku voda, když se tak děje nadmíru.

Ledviny regulují rovnováhu kyselin v těle a hladinu minerálů v krvi. Platí názor, že všechny problémy ledvin jsou velmi úzce spojené s nerovnováhou kyseliny - zásady v těle. Ideálně by měla tato rovnováha spočívat v osmdesáti procentech zásad proti dvaceti procentům kyselin, ale při našem moderním způsobu života je tomu často naopak.

Rady pro výživu

OK Beta+ 

hraje pozitivní roli nejen ve zpevňování kostí, ale i zásadní roli v reparaci a regeneraci kloubů. Zároveň také v udržování acidobazické rovnováhy a účasti na svalové kontrakci, včetně srdeční činnosti. Kromě jiného také zabrání tvorbě ledvinových kamenů. OK Beta+ pomáhá omezovat nadměrnou kyselost organismu, která může vést k velmi vážným zdravotním problémům (únava, migrény, kožní onemocnění, alergie, zažívací problémy, revma, záněty kloubů, osteoporóza...).

OK Beta+ svým jedinečným složením napomůže snížit kyselost organismu a tím přispěje ke zdravému stavu všech kloubů v těle a jeho ochraně před následky překyselení organismu.

 OK Beta+ by se měla stát každodenní součástí Vašeho života.

OK Tau+ 

je vhodný nejen k posílení funkce ledvin, ale jeho užívání je velmi užitečné k regeneraci a podpoře funkce jater. Jeho dlouhodobé užívání má příznivý vliv na alergii, ekzémy, vysokou hladinu cholesterolu, žlučníkové obtíže a stres.