Nemáme lékaře v oboru DOSUD ZDRAVÍ

24.11.2018

Máme moře lékařů a všichni jsou specialisté na určitý kousek člověka. Jeden se zabývá nemocí mozku a psychiky, druhý nemocí očí, třetí nemocí srdce, další řeší plíce, další střeva,...atd.

Každý umí něco jiného ale mají mnoho společné. Zaměřují svou pozornost na nalezení a pojmenování nemoci, zajímají se jen o svůj orgán, tedy kousíček člověka.

Pro lékaře i pojišťovny jsme zajímavý až když něco v nás onemocní a potřebujeme léčbu a léky.
Léčba spočívá, v lepším případě, podání chemické látky ( léku ) která má za cíl zabít bakterii, vir který způsobuje zdravotní problém. 

V tom smutnějším, utlumit příznaky nemoci, tak aby nás neobtěžovaly. Udržet člověka při životě v tom samém stavu, zabránit nebo zpomalit rozvoj nemoci. Zajistit přežití s celoživotní závislostí na lécích, bolestivých operací nebo přístrojích.

Jsme li zdraví, vypadá to jako bychom se sobě a svému tělu nemuseli vůbec věnovat. Ani zdravotní pojišťovny nemají zájem abychom se sami sobě věnovali a tak zůstali dlouho zdraví.

Stará moudrost říká: " Zdraví je zadarmo, nemoc stojí peníze."

Zcela zadarmo dnes ale není ani zdraví.
Kdo ho chce mít, musí pro sebe něco udělat !

Minimálně se zdravě stravovat, tzn. jíst základní nijak nezpracované a chemicky neošetřené potraviny, vzešlé z úrodné na minerály bohaté zdravé půdy a čistého ovzduší.

Užívat preventivně doplňky stravy, vitamíny, bylinky. Proč? Protože dnes půda není zdravá plná minerálů, tedy z ní nemůže ani vzejít zdravé jídlo plné vitamínů, jako tomu bylo před několika desítkami let.

Chodit pravidelně do přírody, cvičit, na masáže, do sauny, lázní.

A tohle vše samozřejmě na vlastní náklady, neboť na nic nemáme nárok, jsme přece zdravý. Když však své zdraví zanedbáváme a tím si časem přivodíme nemoc, nastupuje lékař i pojišťovna. Dostaneme základní, přesto velmi drahé léky, ještě dražší operace, ozařování, chemoterapii. Když to vše přežijeme a jsem na tom zdravotně dostatečně špatně, dočkáme se i rehabilitace a lázeňské léčby.

Tohle vše stojí náš systém statisíce i miliony. Prevence a udržování člověka ve zdraví, by stála jen několik tisíc. Až toto pochopíme, můžeme to změnit. Můžeme mít lékaře, kteří se starají o naše zdraví a jsou placeni za udržení člověka ve zdraví i pojišťovny, které nám tuto základní péči o zdraví proplatí.