Návod na dobrou náladu

14.12.2016

8 způsobů jak si v zimě zlepšit náladu

Taky je vám poslední dny tak divně? Já jsem byla docela rozložená a nálada fakt na hov..., do toho mě bylo pořád nějak blivno, začali bolet klouby, denně jsem brečela a neměla k tomu žádný důvod. Startovala na první našlápnutí, no na přes držku. Jo a taky jsem se pohádala s několika lidmi, které mám ráda a taky bez důvodu. Tak jsem se to rozhodla vyřešit a pátrala jsem proč?

A přišla jsem na to, že se nám v zimě přirozeně tvoří míň serotoninu, tzv. hormonu štěstí. A ten když chybí nebo je ho málo, tak se dějí tyto nepřijemnosti. Nejsme dobře naladěni, může být zle od žaludku, blbě se spí, jsme citlivější na bolesti, jsme ve stresu i tehdy, kdy normálně nebýváme. Nebo se pokouší o nás deprese a divná úzkost.

Tak jsem našla na tyto nepříjemnosti řešení a už na sobě vyzkoušela, jen něco a dobrýýýý.

1. Dostatek odpočinku - medvídkovské zimní lenošení v pelíšku a škrabkání na zádech.

2. Cvičení zbavuje deprese - nejlépe se cvičí ve dvou a jde to spojit s bodem jedna :-)

3. Vyvážený příjem potravy - a zase to ovoce a zelenina. Bez vitamínů to prostě nejde.

4. Dostatečný příjem zdravých tuků - nízkotučná dieta může jít ... víte kam. Nedostatek omega 3 nenasycené mastné kyseliny způsobuje deprese a jiné poruchy mozku.

5. Užívejte vitamíny B, ale jen v potravě nebo kvalitní potravinový doplněk, jinak je to k ničemu.

6. Nezapomínejte na vápník a hořčík, ten pomáhá právě tvořit ten hormon dobré nálady s tím Béčkem.

7. Vyhýbejte se stimulantům a jiným chemikáliím - tak to bude fuška bez kafe a panáčka na zahřátí. Jedno kafíčko denně neublíží a ten likér si nechám na vánoce.

8. Vyhřívejte se na sluníčku - jakmile se ukáže na obloze tak slibuji, že vyběhnu věn a usměju se na něj.

Ty vitamíny a zdravé oleje jsem si vyřešila jednoduše, přidala jsem si Omegu 3 complete a vit. Kids, kde je vše co je potřeba. A taky kdybych víc jedla abych ty vitamíny doplnila, tak bych se už před vánocema neunesla.

Takže nezoufejte, stačí mazlit se, hladit se, (kdo nemá s kým, skočte se zhýčkat na masáž, třeba ke mně :-) ), válet se, papkat dobrý věci a občas se jít projít, protáhnout a mrknout na sluníčko a den bude zase hezký. 

Mám vás ráda :-)