Kozinec blanitý ve FB AntiAge

28.08.2017

Kozinec Blanitý, bylina objevena v Číně před 5 tisíci lety. Ve 2. st. před n.l. se rozšířilo její použití v tradiční čínské medicíně, kolem roku 1700 byly léčivé účinky kozince známy v Evropě. Z rostliny se k léčení používá kořen, v našem výrobku, který přijde brzy na trh, máme extrakt 10 krát silnější než samotný kořen. Výrobek doplňuje extrakt z Andělika čínská kořen a Klanopraška čínská plod.

V západním světě je kozinec používán pro posílení imunity, na kardiovaskulární funkce, zvýšení vitality, síly a výdrže. Vědecké poznatky podpořené klinickými testy opravňují použití kozince při oslabené imunitě, doplněk při chemoterapii a ozařování, při virových onemocnění z nachlazení a při oparech. Tlumí alergické projevy.

Stimulace imunitního systému mnoha způsoby

- zvýšení počtu kmenových buněk v kostní dření a lymfatických tkáních
- podpora jejich přeměny ve specializované imunitní buňky
- aktivace imunitních T lymfocytů a NK buněk z klidového stavu
- vzrůst produkce interferonu (bílkovina s antivirální aktivitou)

Ochranné účinky při léčbě nádorových onemocnění (chemoterapie, ozařování, cytostatika)

Pro tento účel v USA nejrozšířenější použití konce vůbec. Kozinec zvyšuje odolnost vůči imunosupresivním účinkům chemoterapie. Zvyšuje aktivitu kostní dřeně. U 17 z 19 onkologických pacientů extrakt obnovil hladinu T-lymfocytů na úroveň běžnou u zdravých lidí.

Kardiovaskulární systém

-antioxidační ochrana srdce a cév
- zlepšuje srdeční funkce zvýšením napětí srdečního svalu
- roztahuje cévní stěny
- ischemická choroba srdeční - z 92 testovaných pacientů se po aplikaci kozince parametry EKG zlepšily u 82 % osob
- zvyšuje výkon srdce po dvou týdnech u angíny pectoris

Účinky na telomerázu - zpomalení stárnutí

Enzym který při buněčném dělení obnovuje konce chromosomů tzv. telomery (úseky DNA). S každým buněčným dělení se telomery o určitou sekvenci zkracují, po jejich zániku tělní buňka odumírá. Telomery můžou přežít asi 50 až 100 dělení, což odpovídá 75 až 90 letům opotřebení a oprav genetického materiálu. Aktivace telomerázy by mohla prodloužit životnost buněk, tkání, organismu. Laboratorní pokusy potvrdily, že telomeráza dokáže prodloužit aktivní život buněk a uchránit je před zestárnutím = oddálení nástupu projevů stárnutí.