Hormonální soustava

Pro ženy je důležitá produkce hormonu progesteronu a jeho vyváženost s estrogenem

Co způsobuje nízké hladiny hormonu progesteronu?

O jednu příčinu se jedná málokdy. Nedostatek progesteronu může být způsoben např.:

 • Vysazením hormonální antikoncepce (V průběhu užívání HA je totiž dlouhodobě potlačena produkce tělu vlastních hormonů, zejména progesteronu. Proto u žen které přestanou HA užívat, často dochází k abstinenčním příznakům.!!! ... z nichž akne je ještě nejmenší zlem)
 • Stresem
 • Nedostatkem pohybu
 • Špatným stravováním
 • Nedostatkem některých látek
 • Věkem - dochází k němu při menopauze

Jak přirozeně zvýšit hladinu progesteronu?

Hladinu progesteronu v těle můžete ovládnout jednak tím, že zavedete určité změny ve svém životním stylu a můžete si také pomoci bylinkami a doplňky stravy. Jak na to?

Omezte stres!!!

Stresové hormony mají vždy přednost před progesteronem. Stresový hormon kortizol vykrádá látky a energii potřebnou pro tvorbu progesteronu. Pokud budete jíst zdravě, ale budete v příšerném stresu, pak vám ani to nejzelenější smoothie nepomůže srovnat hormony.

Spánek - jít na kutě v ten pravý čas!!!

Během spánku se tělo regeneruje, detoxikuje, reguluje hormony a upravuje hladinu krevního cukru. Nejplnohodnotnější spánek je prý mezi 22 hodinou večerní a 2 hodinou ranní, tak proto se vyplatí ulehnout včas. Navíc to chce i kvalitní spánek. Velmi osvědčené výrobky na zklidnění jsou Emulips, FB Kids, OK Beta a Migrenout. Kdo má srdeční potíže je vhodné si dát FB NO, OK Omegu a případně OK Tau - protože játra dodávají sílu srdci. Každý ať si nalezne tu svoji kombinaci i dávkování. :)

Proč zvýšit tvorbu progesteronu u žen ?

Pokles hladiny progesteronu, ke kterému začne docházet již po třicátém roce života a jehož produkce může po menopauze poklesnout na pouhé 1 %. Estrogen (základní "ženský" hormon, který je pro ženu důležitý jako testosteron pro muže, ale má být v rovnováze s progesteronem!!!) díky tomuto poklesu přestává být progesteronem náležitě vyvažován, což má za následek klasické menopauzální příznaky -návaly horka, noční pocení, atrofii pochvy, výkyvy nálad, pokles libida, řídnutí kostí, snížení imunity, inkontinenci a zvýšené riziko rakoviny prsu a dělohy. Ty mohou nastupovat již 10-15 let před opravdovou menopauzou.

Čím tvorbu progesteronu nastartovat?

Jak uvidíte základní vitamíny, minerály, stopové prvky ... jsou stejné jako u mužů a jejich testosteronu.
Dokonce i zázvor je ženám velmi prospěšný - neboť vnitřně zahřívá - to miluje slezina ... Zázvor je obsažen v MigrenOut

Proč brát prášky - když na to můžeme jít i jinak vědecky :)

Jsou studie na to, které činnosti, jídla, byliny, vitamíny, minerály a omega3mastné kyselin... zvyšují testosteron u mužů a progesteron u žen. 

Studie prokázaly, že následující látky v určitém množství pomáhají zvyšovat hladinu progesteronu:

 • Jezte 750 mg vitamínu C denně (zvýšíte tím hladinu progesteronu až o 77%). (naleznete v denní dávce Factor Baze NO je tam 770mg)
 • Jezte až 600 mg vitamínu E denně (zvýšení hladiny progesteronu u 67% testovaných subjektů). (vidíte, že vit. E se nedá předávkovat, máme jej v Emulipsu, Emulipsu Forte, OK Gama+ a OK Omega3complete)
 • Berte 6mg l-argininu denně (zlepšení progesteronu v krevním séru u 71% pacientů). (v denní dávce Factor Baze NO je 5,25mg (l-argininu a citrulinu) + 420mg extractu ibišku, který v těle zvyšuje produkci oxidu dusnatého - metabolický produkt argininu/citrulinu)
 • Berte 200 mg (lze až 800mg) vitamínu B6 denně (snížení hladiny krevního estrogenu a zvýšení koncentrace progesteronu). (FBKids)
 • Začněte každý den jíst selen ve formě tablet (když budete jíst selen v jakýchkoli dávkách, hladina progesteronu se vám zvýší). (FBKids)
 • Jezte více betakarotenu (studie provedené se zvířaty prokázaly zlepšení hladiny progesteronu a plodnosti). (Kids)
 • Při jedné studii se zvířaty se zjistilo, že hladina progesteronu výrazně roste, když zvířata jedla stravu bohatou na omega-3 mastné kyseliny OK Gama, OK Omega3complete, OK Omega

Studií a rozborů je vícero. Vybrala jsem tu pro Vás základy.

Podle Tradiční čínské medicíny - se můžeme řídit jednoduše pentagramem a k jednotlivým okruhům si doladit výrobky a jejich kombinace. Výsledek je vlastně stejný - jen zde to máme naší západní civilizací potvrzené.

Proč je důležité mít v pořádku játra a funkční tlusté střevo?

 (základní výrobky jsou OK Tau a Factor Base, ty se dají vhodně rozšířit o Emulips Forte, OK Betu, OK Alfu, FB Detox)

Nadbytečné estrogeny (u mužů i žen) jsou transportovány krví do jater, kde se spolu s dalšími toxiny rozpustnými v tucích naváží na kyselinu glukuronovou a v této podobě mohou být snadno vyloučeny žlučí do trávícího systému a následně ven z těla. 

POKUD však jsou střeva osídlena nezdravou mikroflórou (například kvasinkami Candida albicans), dochází ke zvýšené produkci enzymu beta-glukuronidázy. Tento enzym je schopen tomuto vylučování toxinů zabránit, což má za NÁSLEDEK hromadění estrogenů v organismu a následně riziko vzniku rakoviny prsu, prostaty a tlustého střeva.
Tomuto negativnímu jevu lze zabránit obnovou zdravé střevní mikroflóry (FACTOR BASE, OK BETA, EMULIPS FOTE, OK ALFA) a pravidelnou konzumací ovoce (zejména jablek, pomerančů a grapefruitů) a brukvovité zeleniny.

Játra u ženy

Drží pomyslné žezlo nad reprodukčním systémem žen. Játrům v tomto pomáhá okruh ledvin. 
Nesprávně nebo nedostatečně fungující játra totiž nedokáží správně regulovat hladiny specifických ženských hormonů. Často pak dochází k poruchám jejich produkce i vstřebávání.

Poruchy hormonálních hladin mohou u žen vést ke vzniku myomů, cyst, poruch menstruačního cyklu i blokací, které výrazně ovlivňují samotnou plodnost.

Co játrům prospívá?

Zdravé tuky ... Omega3mastné kyseliny a další nenasycené mastné kyseliny (OK Omega, OK Omega3complete, OK Gama, OK Tau, Emulips, Emulips Forte),

 • Ostropestřec mariánký (OK Tau, FB Detox),
 • komplex vitamínů B (Factor Base Kids, FB AntiAge), vitamin C (FB Kids, FB NO), Vápník Ca, hořčík Mg (FB Kids),
 • byliny kurkuma ( OK Alfa), kopřiva ( OK Alfa, čaj Emulips Slim Drink), zázvor (MigrenOut), řeřicha, medvědí česnek, červená řepa,....
 • Pohyb na čerstvém vzduchu, kyslík játra milují!

Játry probíhají všechny naše emoce, myšlenky...

Játra nás v noci budí nejčastěji mezi 1-3 hodinou ranní, nenechají člověka vyspat.
Dostatek spánku ... je potřebný pro tvorbu serotoninu.
Jak máme mít ale dostatek melatoninu, hormonu spánku, když v těle není dostatek serotoninu, ze kterého by si ho tělo vytvořilo?

Bez adekvátního příjmu zdravých tuků není pro tělo možné vyprodukovat dostatek serotoninu.

Serotonin je nejznámější z neurotransmiterů, jeho noční formou je melatonin.
Nedostatek serotoninu nebo neschopnost těla reagovat na serotonin vede k depresím, úzkosti (z léků... se používají antidepresiva).
Nedostatek hormonu spánku melatoninu vede k nespavosti, rozladění (z léků hypnotika).

Co pomáhá tvorbě serotoninu - dobré náladě, 
či melatoninu - dobrému spánku?

Zdravé oleje, vitamíny, minerály, které potřebují ke své správné funkci játra.

Zdravé tuky ... jim odpovídají i naše olejíčky (za studena lisované, obohacené vitamíny a bylinami) Emulips, Emulips Forte, OK Omega, OK Omega3complete, OK Tau či OK Gama toto splňují) jsou nezbytné pro zajištění produkce hormonů a neurotransmiterů.

Důvod / příčina proč nám tyto naše oleje kladně působí na hormonální hladinu a zklidňují a posilují psychiku (zlepšení nálady, odolnosti proti stresu, zlepšení spánku...) je vysvětlen.

Všechny vitamíny řady B (působí nejlépe v komplexu tj. např. naše Factor Base Kids a Factor Base AntiAge) jsou důležité prozískání energie a k produkci serotoninu. Minerály vápník a hořčík jsou též důležité k produkci serotoninu, kromě ořechů a máku je nalezneme např. ve Factor Basi Kids, Emulipsu Forte či OK Betě.

Vitamín C hraje také, svoji roli při přeměně aminokyseliny l-tryptofanu na serotonin, který je zodpovědný za změny nálad, úzkost, větší citlivost na bolest, emoce, spánek (jeho forma melatonin). Jeho nedostatek tedy může způsobovat některé psychické nemoci, zejména depresi.

Co škodí?

Cigarety! Kouření totiž snižuje tvorbu serotoninu/melatoninu, z dlouhodobého hlediska zanáší tělo toxiny, výrazně tak oslabuje správnou funkci jater. Každá cigareta ničí spoustu základního vitamínu pro imunitu, funkci jater, pro produkci serotoninu ničí vitamin C. 

Hormonální soustava

Lídie Elicerová 

Vaše návody, zkušenosti a výsledky

OK Omega-3 Complete a návaly horka a pocení jsou pryč!

Moje maminka měla s tímto velký problém. Několikrát denně se převlékala, musela si fénovat vlasy - kdo to zažil, myslím ví, o čem je řeč. OK Omegu-3 Complete užívá pravidelně a neví co to návaly jsou.

Dita K., Přelouč

Můj hormonální cyklus se neuvěřitelně srovnal

Užívám Emulips Forte kvůli potížím s trávením (teď už jimi netrpím). Avšak po několika týdnech jsem zjistila, že můj hormonální cyklus se neuvěřitelně srovnal - po 27 letech! Přišla jsem na to náhodou, když mi můj manžel jendou "vytkl": "Ty, a nemáš ty teď ty své dny nějak často?!" Dříve totiž můj cyklus trval kolem 35 až 42 dní (i v období po porodech) a bylo to různé - každý měsíc jinak. Nyní jako hodinky - přesně 31 dní.

Monika D., Nyklovice

Migrény zmizely, zlepšilo se mi trávení, lépe spím

S Emulips Forte jsem byla velice spokojená, užívala jsem ho jeden měsíc a výsledky byly ty, že jsem se necítila nafouklá, zlepšilo se mi trávení, lépe jsem spala, což mi dělalo do té doby velký problém. Mívám docela silné migrény a s Emulips Forte zcela zmizely. Určitě s ním budu dál pokračovat a doufám, že výsledky budou ještě lepší! :-)

Nikol M., Orlová

Šance žít život bez léků

V lednu 2010 mi byl v CARu zjištěn problém se štítnou žlázou. Po bližší kontrole u specialisty se ukázaly uzlíky na štítné žláze, špatná hladina 3 hormonů a byly mi předepsány léky. Postupně se to vyšplhalo až k Letroxu 75. Ve svých 33 letech jsem se nechtěla smířit s užíváním léků doživotně. Začala jsem užívat pravidelně Emulips Slim Drink, OK Alfu+, OK Gamu+ a to 3x denně. Před kontrolou u lékaře jsem na 1 měsíc léky vysadila, abych věděla jaký účinek bylinky měly. VÝBORNÝ!!. Uzlíky zmizely a hladiny 3 hormonů byly - 2 v normě a třetí s hraniční hodnotou!! Díky, díky, díky za šanci žít život bez léků!!

Šárka D., Praha

I se štítnou žlázou jde hubnout!

Jsem od r. 1977 po operaci štítné žlázy. Měla jsem nadváhu a mimo jiné i vysoký cholesterol (11,5 mmol/l). Užívala jsem hodně léků a taky dietu bez valných výsledků. Začala jsem užívat výrobky OKG - Emulips, OK Alfu plus, OK Omegu plus a během 3 měsíců byl cholesterol v normě. Při poslední kontrole byl cholesterol 4,56 mmol/l. Současně užívám i ostatní produkty OKG. Teď už mi, po dohodě s lékařem, zůstal jediný lék - na štítnou žlázu a to v poloviční dávce. Všechny potíže odezněly a já se cítím báječně a o 15 kg příjemněji!

Eva J., Brno

Kila nabraná díky štítné žláze jsou pryč

Od nového roku mám o 8 kilíček méně! Kila nabraná díky štítné žláze jsou pryč a kila co mi zbyly po porodu už taky mizíííí. Mimochodem se mi výsledky štítné žlázy upravily na normální hodnotu během dvou měsíců!!! Kontrolní testy po 3/4 roce opět hlásají "v pořádku" a doktor mi doporučil "Užívejte bylinky i nadále." Užívám OK Alfu+, OK Omegu+ a Emulips. Moc děkuji za tyto úžasné produkty, díky nim jsem nemusela vůbec brát léky!

Lýdie E., Tanvald

Díky výrobkům jsem prožila naprosto pohodové těhotenství

První těhotenství bylo plné bolesti zad, trpěla jsem od 18. týdne, kdy jsem každý den cvičila cíleně na bederní páteř a manžel mě musel masírovat, abych vůbec ráno byla schopná vstát z postele. Navíc jsem byla hrozně oteklá a měla zácpu. Ve druhém těhotenství to bylo úplně jiné. Bolesti začaly již v 10. týdnu. Ve 13. týdnu jsem začala užívat OK Betu+, aby miminko bralo vápník z Bety a ne ze mě. A již po týdnu užívání mě přestaly bolet záda. Navíc díky Emulipsu jsem neměla otoky, neměla zácpu, pálení žáhy a jiné nepříjemnosti v těhotenství. Přiznávám, že díky výrobkům jsem prožila naprosto pohodové těhotenství. A také díky tomu uvažujeme s manželem o třetím miminku. :-) A to jsem ještě nezmínila, že jsem otěhotněla během měsíce!

Radka K., Jamné nad Orlicí

Emulips je super pomocník!

Chci se podělit o svůj příběh: Díky Emulipsu anýz jsem plně kojila naše kluky dvojčátka a to jsem z porodnice odcházela s Nutrilonem a díky Emulipsu anýz jsem kojila 10.měsíců, kluci netrpěli na bolení bříška a za tu dobu jsem zhubla o 11 kilo. Navíc díky Emulipsu se mi upravilo trávení, pálení žáhy, těžkosti v žaludku, potíže se žlučníkem po porodech a také jsem se zbavila mnohaleté zácpy! Super pomocník, jsem za něj vděčná!

Mgr. Petra S., Strážovice

Pravidelná a bezbolestná menstruace!

Díky mému onemocnění (Leidenská mutace) nemohu užívat hormonální antikoncepci, trpěla jsem velmi nepravidelným mestruačním cyklem a bolestmi a křečemi. Díky produktu OK Gama+ se mi již po prvním měsíci tento cyklus upravil a ani bolesti nepřišly. Dokonce i intenzita a délka se zmírnila. Moc děkuji za Gamu, protože mi i pomohla zkvalitnit nehty a vlasy.

Marcela M., Liberec

Vrátila se mi zpět energie!

Jakmile nastal podzim, tak přišla s ním i podzimní únava a já byla neustále ospalá, prospala jsem nejen noc, ale často i den. V prosinci 2010 přišly dva nové produkty - Emulips Forte a OK Omega-3 Complete a zjistila jsem, že mohou pomoci právě při vyčerpání. Užívám je nyní necelý týden a jsem nadšená!!! Vrátila se mi zpět energie a stačí mi opět jen noční spánek. Opravdu ze srdce moc děkuji!

Andrea V., Brno

Po 10 letech konec s migrénami!

Více jak 10 let mne trápily nepříjemné migrény, užívala jsem po vyšetření na neurologii nejrůznější léky, sice mi pomáhaly, ale chtěla jsem mít rodinu a tak veškeré léky jsem přestala užívat. Migrény se dostavovaly v různém časovém rozmezí, během obou mých těhotenství jsem užívala pouze Paralen a jezdila do nemocnice na infuze a injekce, když už nebylo zbytí. Po druhém porodu se mi postupně začaly objevovat častěji, až byly skoro každodenní. Co jsem poznala produkty OKG (užívám Emulips, OK Alfa+ a OK Gama+), které pomohly naší mladší dceři od atopického ekzému, mám od úporných migrén konečně klid.

Marcela M., Liberec

Za jediný měsíc mi cysta 3,5 cm zmizela

Gynekolog mi pohrozil laparoskopii což byl můj varovní signál! Nasadila sem 5x za den Alfu, 3-6 tobolek Faktor Baze Detox a 5x za den Tau! Na kontrole mi gynekolog sdělil, že operace se nekoná!!! díky za tak úžasné bylinné produkty na které se vždy mohu spolehnout.

Jana T., Jablonec

Léčím se se štítnou žlázou

Mám sníženou funkci a užívám Euthyrox 125. Začala jsem 13.11.2014 užívat výrobky OKG - Emulips Forte, OK Alfa+, Emluips Slim Drink, a OK Gama+. Na konci měsíce jsem šla na vyšetření na krev a co se stalo? Výsledky výborné, pan doktor pochválil. V průběhu užívání bylinek jsem dostala rýmu a byla nachlazena. Už za tři dny užívání OK Alfa+ bylo po rýmě. Výborně to zabralo. Navíc se mi upravil cyklus - předtím jsem od července každý měsíc musela chodit na vyvolání injekcemi, čili chemií - teď jsem dostala menses přesně po měsíci. Je vidět, že to opravdu funguje tak, jak slibovali! Děkuji za to, že mi tyto zázraky přišly do cesty a už s láskou doporučuji dále, protože věřím, že to bude s tou mojí štítkou čím dál lepší!

Petra J., Frýdek Místek

Štítná žláza - snížená funkce... další bonus navíc díky bylinkám OKG :)

Na kontrole u doktora 1.12. jsem se dozvěděla skvělou,úžasnou zprávu snížení léků ze 125 euthyroxu na 112 a bonus navíc -7kg dole :D Více energie,cítím se mnohem lépe i okolí to vidí konečně!!!Nemám bušení srdce,vlasy padají daleko méně téměř vůbec...Chtělo to sice rok listopad 2014-listopad,prosinec 2015,ale stojí to za to poctivě užívat !!!

Petra J., Frýdek-Místek