Factor Base

Vyčistí a detoxikuje tlusté střevo a plíce. 

 • Odvání škodliviny (mykotoxiny a endotoxiny) z těla.
 • Napomáhá rovnováze v tlustém střevě, tím přirozeně zvyšuje obranyschopnost organismu.
 • Šetří játra, pomáhá při autoimunitních nemocech: alergie, astma, lupenka, atopický ekzém.
 • Přírodní antibiotikum a antivirotikum. 
 • Chrání a obnovuje sliznice dýchacího a trávicího ústrojí.
 • Problémy - střevní (chronova chor., ulcerózní kolitis...) L-glutamin "zaceluje" poškozená místa ve stěně tlustého střeva, napomáhá růstu střevní sliznice - tím i vstřebávání živin, podporuje obranyschopnost těla. 

L-Glutamin - jak v těle funguje?

V organismu vzniká L-Glutamin navázáním čpavku na kyselinu glutamovou, a toto je jedna z důležitých reakcí, kterou se organismus zbavuje tohoto buněčného jedu, který narušuje mozkové funkce. Tímto může L-Glutamin zlepšovat jak krátkodobou, tak také dlouhodobou paměť a schopnost koncentrace.

Bez L-Glutaminu se neobejde ani tvorba jednoho z nejdůležitějších antioxidantů, a to glutationu, který se tvoří v játrech. L-Glutamin je rovněž hlavní "potravou" pro buňky střevní sliznice - enterocyty. Ty se obnovují každé tři dny a k tomu potřebují glutamin. Studie prokazují, že na tyto procesy se využije až kolem 40% celkově spotřebovaného L-Glutaminu.

Jedná o se o nejvíce zastoupenou aminokyselinu v kosterním svalstvu. Atleti a siloví sportovci obvykle využívají L-Glutamine pro urychlení regenerace a podporu imunitního systému.
L-glutamine je nejvíce zastoupená aminokyselina v lidském těle a jeho hladina v krevní plazmě je nejvyšší ze všech aminokyselin. 

Faktor Base obsahuje Pukléřku islandskou.

 Je vhodná při:

 • rekonvalescenci, stavech celkové slabosti organismu apod. 
 • při nachlazení, zánětu průdušek spojeným s kašlem a teplotami,
 • onemocněních plic
 • při poruchách trávení a nechutenství, 
 • při podráždění a zánětech v ústní dutině, hltanu a v trávicí soustavě, 
 • při průjmu, žaludečních nebo střevních katarech, vředech žaludku a střev
 • k posílení obranyschopnosti organismu. 

Ve Švédsku je doporučována k používání při léčbě cukrovky, plicních nemocí a katarů. 
Výzkumy na poli fytoterapie zjistily její působení i na množení viru HIV-1RT.

V tradičním lidovém léčitelství se nazývá také plicník a objevuje se při léčbě 

 • astmatu, tuberkulózy, bronchitidy, 
 • onemocněních močového měchýře a ledvin, zánětech močových cest,
 • onemocněních žlučníku a jater, při žaludečních těžkostech, střevních bolestech, 
 • úplavice, při nevolnostech po zvracení,
 • zevně na hnisavé rány, vředy, popáleniny.

SLOŽENÍ: křemičitan vápenato-hlinitý (vysoce čištěný přírodní jíl), L-glutamin (aminokyselina), pukléřka islandská (mletá - prášek ze stélek) (Cetraria islandica), vitamín A (22,5% doporučené denní dávky v 1 želatinové tobolce), obal tobolky - želatina, glycerol

Reference

Crohnova choroba bez potíží

Naše teta Eliška od Tišnova má Crohnovu chorobu. Po cca týdnu užívání Alfy a Factor Base byla nadšená, že je bez potíží. Vybere si tuto kůru a nějakou dobu má pokoj. Jak se potíže začnou objevovat, zopakuje to. Tak si vybere Alfu a Basi 3-4x do roka a je bez potíží už řadu let.

Jana S., Brno

Už mě NETRÁPÍ ALERGIE, vodnatá RÝMA, oteklé oči a EKZÉMY!!!

Už od dětství mě trápil atopický ekzém, alergie na pyl a některé potraviny. Prošla jsem si snad úplně vším. Léčba kortikoidy, vakcíny a různé vodní lázně, vše bez výsledku. Neustálé kýchání, oteklé oči, vodnatá rýma, vyrážky a svědivá, mokvavá kůže mě doprovázeli přes 20let. Začala jsem užívat Factor Base a Omegu+ a už po dvou měsících bylo viditelné zlepšení. Kůže přestala mokvat, přestali mi otékat a svědit prsty. Za další měsíc se kůže zahojila, ekzém už zcela zmizel, akorát zůstala citlivá místa, která jsem promazávala Balsamem. Po té jsem ještě přidala Tau a Betu+ . Atopický ekzém, který jsem měla od prvního těhotenství na rukou téměř 9 let, byl do půl roku pryč. A k mé velké radosti jsem o Vánocích zjistila, že můžu dokonce jíst vlašské a lískové oříšky bez alergických reakcí. A nyní během pylové sezony všichni kolem kýchají, stěžují si jak je to obtěžuje a já nic, žádné alergické projevy na pyl. :-) A za to vše jsem vděčná výrobkům OKG. Děkuji.

Veronika P., Načeradec

Zkušenost při onemocnění růžovkou

Projevila se po transfuzi krve. 15 let jsem měla růžovku na tváři, chodila na leaser - přesto jsem se nemohla růžovky zbavit. Začala jsem užívat Synergy pack (Emulips, OK Omega+, OK Alfa+, Factor Base, OK Tau+) a mazat obličej střídavě OK Gelem a OK Omegou+. Do 5 měsíců byla růžovka pryč! :-)

Irena B., Děčín

Mám ulcerózní kolitis

už asi 8 let. V roce 2013 jsem začal užívat doplňky stravy Factor Base, Alfu, Emulips Forte a Betu. Bral jsem i Asaccol tablety, čípky a Prednison, ale jen slabou dávku. Měl jsem zdravotní potíže, tak u mě vypukl zánět na střevu a ještě k tomu astma. Postupně jsem se toho zbavil. V roce 2014 to bylo v pořádku. Akorát jsem udělal tu chybu, že jsem přestal užívat tyto 4 doplňky stravy s finančních důvodů. Příště už to neudělám. Za rok se to vrátilo. Akutní zánět a celý rok jsme nebyli schopni s paní doktorkou to zastavit. Nechtěla mi nasadit kortikoidy. Musela nasadit velkou dávku Prednisonu . Já jsem však objednal Factor Base a Alfu a začal je brát ve vyšších dávkách 3x denně. A zabralo to úžasně. Po třech týdnech jsem ve skvělé kondici, bez střevních potíží. Ještě chodím do Fitnes centra Jatomi Pure cvičit a do jejich sauny. Snažím se dodržovat bezezbytkovou stravu. A vypadá to velice nadějně. Zvládám před 12 hod.směnou jít cvičit a ještě pak aktivně pracovat ve službě. Za nějaký čas dám vědět jak to pokračuje. Jaroslav T., Praha 

Vyřešil si problém s lupenkou a navíc našel novou známost :-)

Pana Petra (40 let) trápila lupenka. I když neměl toto onemocnění nějak rozsáhlé, bylo to nepříjemné a nechtěl, aby se to ještě zhoršilo. Doporučila jsem mu na lupenku Factor Base a OK Omegu+. Po vybrání 3 balení Factor Base a 5 lahviček OK Omega+, kterou bral vnitřně i na mazání postižených míst, měl za cca 3/4 roku tělo čisté! Jeho manželka se předtím kvůli lupence s ním rozvedla, měl problém navázat další vztah, dnes má novou přítelkyni! :-)

Hanka A., Zlín

Produkty OKG jsou prostě jedinečné!!!

Výrobky OKG jsem si objednala v září 2016. Od dubna jsem měla vyrážku v podpaždí a nic na ni nezabíralo. Objednala jsem si tedy FactorBase,OK Gel a OK Balsám. Vyrážka mi začala pomalu mizet a teď je všechno tak jak má být! <br> Moje druhá a krásná zkušenost má i moje dcera, která nyní ukončila 3. třídu. V prvním pololetí školního roku 2016/2017 měla 210 zameškaných hodin! Stále byla nemocná! Objednala jsem pro ni FactorBase Kids a OK Alfu. Obojí užívala pravidelně a na konci školního roku měla pouze 53 zameškaných hodin :-) Jsem vděčná za výrobky OKG!

Barbora Ž.

Doktor se divil, jak se mu atopický ekzém krásně hojí i bez kortikoidů

Atopický ekzém u mého vnoučka Jakoubka a alergie na bylinky se projevila v 10 měsících v prosinci 2015 a stále se zhoršoval....lékař chtěl nasadit kortikoidy-dcera odmítla-nasadila jsem mu Factor Base a Omegu+ -obojí užíval vnitřně a postižená místa jsme také mazaly Omegou+ .....na kontrole se dr.divil jak se mu atop krásně hojí a ztrácí-sám měl zájem o naše produkty OKG. Kubíček je již zcela bez ekzému.čistý za 6 měsíců.....jsem ráda,že pracuji s tak úžasnými produkty,navracející zdraví.............

Zdeňka S., Ronov nad Doubravou

Ekzém u syna

Můj syn Lukáš trpěl na ekzém od malička, asi dědičné dispozice po tatínkovi alergikovi. Po nastudování mnoha příběhů lidí s podobným problémem, jsem zkusila použít Faktor Base a Balsám na mazání ekzému. Po balsámu se synovi hned ulevilo a do 5 měsíců byl uplně bez ekzému. Přestali jsme užívat každý den, teď dáme jen když se ekzém zase tlačí napovrch. Pak stačí užívat 14 dní a je zase klid. Moc děkuji za tyto produkty. 

Monika H., Pardubice

Objednejte si Faktor Base

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.