Faktor Base AntiAge

A co pro vás může udělat?

Ochrana buněk a tkání před oxidačním poškozením.

Kozinec působí jako účinný antioxidant, takže chrání buňky a tkáně včetně kůže před poškozením kyslíkovými radikály, které se v těle vytvářejí z různých příčin UV, např. působením UV záření, znečištěného prostředí, příjmem škodlivých látek potravou, stresem, alkoholem aj. Antioxidačně působí v těle rovněž andělika, u níž byly doloženy poznatky o ochraně pokožky před poškozením volnými radikály.

Posílení imunitního systému

Kozinec podporuje přirozené tělní obranné mechanismy, povzbuzuje imunitní systém a zvyšuje odolnost organismu v nepříznivých podmínkách. Klanopraška i andělika působí na organismus a zvláště na dýchací systém blahodárně během chladného období.

Oddalování nástupu projevů stárnutí

Kozinec působí proti projevům postupujícího věku a pomáhá udržovat organismus v dobré kondici.

Odolnost ke stresu

Kozinec a klanopraška posilují schopnost adaptace organismu při působení stresových podmínek, negativní důsledky působení stresu se tím významně zmírňují.

Stimulace a posílení těla.

Kozinec má v těle výrazné stimulační účinky, přispívá k fyzické i mentální regeneraci organismu. Podporuje pohyblivost spermií.

Ochrana srdce a cév

Kozinec chrání srdce, příznivě působí na stav a funkci cévního systému, pomáhá udržovat fyziologickou tekutost a usnadňuje tím proudění krve.

Podpora kloubů

Kozinec podporuje pružnost a pohyblivost kloubů, andělika přispívá k udržování kloubů a chrupavek v normálním stavu.

Blahodárné působení na ženské orgány

Andělika blahodárně ovlivňuje zdraví ženských orgánů. Kozinec usnadňuje průběh premenstruálního cyklu, tlumí nepříjemné průvodní menopauzální příznaky.

Podpora pročišťování těla

Klanopraška pomáhá v těle udržovat pročišťovací funkce.

Podpora trávicího systému

Andělika podporuje trávení, při ztrátě apetitu přispívá ke znovunabytí chuti k jídlu. 

Co říkají dostupné studie o Kozinci Blanitém 

Kozinec Blanitý, bylina objevena v Číně před 5 tisíci lety. Ve 2. st. před n.l. se rozšířilo její použití v tradiční čínské medicíně, kolem roku 1700 byly léčivé účinky kozince známy v Evropě. Z rostliny se k léčení používá kořen, v našem výrobku, který přijde brzy na trh, máme extrakt 10 krát silnější než samotný kořen. Výrobek doplňuje extrakt z Andělika čínská kořen a Klanopraška čínská plod.

V západním světě je kozinec používán pro posílení imunity, na kardiovaskulární funkce, zvýšení vitality, síly a výdrže. Vědecké poznatky podpořené klinickými testy opravňují použití kozince při oslabené imunitě, doplněk při chemoterapii a ozařování, při virových onemocnění z nachlazení a při oparech. Tlumí alergické projevy.

Stimulace imunitního systému mnoha způsoby

- zvýšení počtu kmenových buněk v kostní dření a lymfatických tkáních
- podpora jejich přeměny ve specializované imunitní buňky
- aktivace imunitních T lymfocytů a NK buněk z klidového stavu
- vzrůst produkce interferonu (bílkovina s antivirální aktivitou)

Ochranné účinky při léčbě nádorových onemocnění ( chemoterapie, ozařování, cytostatika)

Pro tento účel v USA nejrozšířenější použití konce vůbec. Kozinec zvyšuje odolnost vůči imunosupresivním účinkům chemoterapie. Zvyšuje aktivitu kostní dřeně. U 17 z 19 onkologických pacientů extrakt obnovil hladinu T-lymfocytů na úroveň běžnou u zdravých lidí.

Kardiovaskulární systém

-antioxidační ochrana srdce a cév
- zlepšuje srdeční funkce zvýšením napětí srdečního svalu
- roztahuje cévní stěny
- ischemická choroba srdeční - z 92 testovaných pacientů se po aplikaci kozince parametry EKG zlepšily u 82 % osob
- zvyšuje výkon srdce po dvou týdnech u angíny pectoris

Účinky na telomerázu

Enzym který při buněčném dělení obnovuje konce chromosomů tzv. telomery (úseky DNA). S každým buněčným dělení se telomery o určitou sekvenci zkracují, po jejich zániku tělní buňka odumírá. Telomery můžou přežít asi 50 až 100 dělení, což odpovídá 75 až 90 letům opotřebení a oprav genetického materiálu. Aktivace telomerázy by mohla prodloužit životnost buněk, tkání, organismu. Laboratorní pokusy potvrdily, že telomeráza dokáže prodloužit aktivní život buněk a uchránit je před zestárnutím = oddálení nástupu projevů stárnutí.